Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Warszawa > Najnowsze informacje ws. podejrzanego „rzeźnika z Wyszkowa”. Sąd podjął pilną decyzję
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 16.05.2022 11:53

Najnowsze informacje ws. podejrzanego „rzeźnika z Wyszkowa”. Sąd podjął pilną decyzję

„Rzeźnik z Wyszkowa” zatrzymany przez policję. Jest podejrzany o podwójne zabójstwo
Policja.pl

Sąd Rejonowy w Wyszkowie zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu wobec 57-letniego mieszkańca Wyszkowa podejrzanego o zabójstwo żony oraz teściowej, a także czynną napaść na funkcjonariuszy. Mężczyźnie grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak donoszą funkcjonariusze, ta sprawa to modelowy przykład pracy policji i prokuratury, która bardzo szybko pozwoliła na wiążące ustalenia i w konsekwencji zatrzymanie osoby podejrzanej o podwójne zabójstwo. Wytypowanie podejrzanego i jego zatrzymanie było efektem prowadzonych przez wyszkowskich policjantów działań operacyjnych i dochodzeniowo-śledczych.

Funkcjonariusze, poszukując sprawcy, sprawdzali każdy dostępny trop, który mógł ich doprowadzić do zabójcy dwóch kobiet. Gromadzony materiał i jego drobiazgowa analiza pozwoliły na wytypowanie podejrzanego w tej sprawie i w konsekwencji jego zatrzymanie. 57-latek w weekend usłyszał prokuratorskie zarzuty zabójstwa dwóch osób, czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz wywieranie wpływu na czynności funkcjonariuszy groźbą bezprawną. W niedzielę, 15 maja, wyszkowski sąd na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że we wtorek rano, 10 maja, w pożarze jednego z domów jednorodzinnych przy ul. Białostockiej w Wyszkowie strażacy ujawnili zwłoki dwóch kobiet w wieki 58 i 83 lat. Wówczas wszczęto bardzo intensywne czynności związane z ustaleniem okoliczności ich śmierci. Do zadań zostali wytypowani najlepsi policjanci z Wyszkowa oraz Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Śledczy przesłuchali kilkanaście osób, zabezpieczono monitoringi, a na miejscu zdarzenia zabezpieczono ślady.

Wstępne czynności wskazywały, że związek ze zdarzeniem może mieć mąż młodszej kobiety, dlatego rozpoczęto poszukiwania 57-latka, w których brało udział kilkudziesięciu policjantów, w tym specjalna grupa poszukiwawcza. Wykorzystany również został policyjny helikopter oraz drony.

„Rzeźnik z Wyszkowa” zatrzymany przez policję. Jest podejrzany o podwójne zabójstwo

Dzięki podjętym czynnościom oraz zaangażowaniu policjantów już następnego dnia przed południem w trakcie sprawdzania lasu w okolicy miejscowości Leszczydół Nowiny policjanci namierzyli miejsce ukrywania się 57-latka. Mężczyzna na widok policjantów wybiegł z przyczepy campingowej z nożem i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg i wezwali uciekiniera do zatrzymania się, a następnie oddali strzał ostrzegawczy. Nagle mężczyzna odwrócił się i próbował zaatakować nożem policjantów.

Funkcjonariusze oddali kolejny strzał w kierunku mężczyzny, a następnie obezwładnili go. 57-latek został ranny w nogę. Policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce służby ratunkowe. Mężczyzna w eskorcie policjantów został przewieziony do szpitala. W trakcie oględzin miejsca ukrycia okazało się jeszcze, że mężczyzna przed opuszczeniem przyczepy rozszczelnił butle z gazem.

Dla wyszkowskich policjantów odnalezienie podejrzanego o podwójne zabójstwo było sprawą priorytetową. Funkcjonariusze wykazali się ogromnym zaangażowaniem i profesjonalizmem, wyjaśniając tę sprawę.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: policja.pl