Rząd rozdaje pieniądze. Warto się spieszyć, bo w grze nawet 10 tysięcy złotych
Trwa nabór dla Kół Gospodyń Wiejskich i Ochotniczych Straży Pożarnych w całej Polsce, w którym można uzyskać spore dofinansowanie wiejskich potańcówek. Można zyskać nawet 10 tysięcy złotych, ale warto się spieszyć, bowiem to już ostatnie chwile programu organizowanego przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.
„Potańcówki Wiejskie”. Złóż wniosek i ciesz się dofinansowaniem
Nabór do programu „Potańcówki Wiejskie” będzie prowadzony tylko do 16 czerwca, dlatego wszyscy chętni muszą się spieszyć. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi oferuje nawet 10 tysięcy na zorganizowanie wiejskiej zabawy. Jak zaznaczono, impreza ta musi odbyć się w terminie od 1 sierpnia do 31 października 2023 roku.
O takie dofinansowanie mogą się starać Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne, instytucje kultury czy organizacje pozarządowe. Wystarczy wypełnić wniosek i cierpliwie poczekać na odpowiedź, która ma zostać udzielona najpóźniej do końca lipca.
Ile lat ma Jaruś z "Chłopaków do wzięcia"? Prawda w końcu wyszła na jawOrganizatorzy chcą podtrzymywać wiejskie tradycje
Nabór prowadzony jest drogą internetową, za pomocą generatora wniosków witkac, który jest dostępny na stronach Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. Jednym z istotnych warunków organizacji imprezy i otrzymania dofinansowania jest nawiązanie współpracy z wykonawcami repertuaru tradycyjnej muzyki wiejskiej. Organizatorom zależy na tym, aby podtrzymywać tradycje i kulturę ludową, oraz swojski, lokalny klimat i dziedzictwo polskiej wsi.
Wydarzenie ma trafić do młodych
Jak informują organizatorzy całego przedsięwzięcia, liczą na to, że program trafi do młodych ludzi, którzy docenią bogactwo kulturowe polskiej wsi. Jest to również okazja do spotkania i integracji małych społeczności wiejskich.
- Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi uznaje ogromną wartość muzyki i tańca polskiej wsi jako części dziedzictwa kulturowego naszego kraju - czytamy w ogłoszeniu na Facebooku.
Źródło: o2.pl