Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje 17-letni strażak. Wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejściu kolejowym
Marcin Śliwa
Marcin Śliwa 15.06.2024 11:17

Nie żyje 17-letni strażak. Wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejściu kolejowym

None
fot. OSP Jadwiżyn, Facebook/Radosław Drożdżewski, Wikimedia Commons

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Bnin pod Nakłem. Po pociąg wpadł 17-letni kierowca quada. Chłopak był strażakiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w OSP Jadwiżyn. Strażacy opublikowali smutny komunikat.

Dramatyczny finał przejażdżki

Tragiczne w skutkach wydarzenia rozegrały się w czwartek 13 czerwca w miejscowości Bnin koło Nakła nad Notecią (woj. kujawsko-pomorskie). W okolicach godziny 21:30 młody chłopak przejeżdżał quadem przez niestrzeżony przejazd kolejowy. 17-letni druh Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wpadł pod pędzący pociąg. Jego życia nie można było uratować.

 

Śmiertelnie pobili młodego polskiego piłkarza. Przekazano, co ich czeka w więzieniu

Tragedia na przejściu kolejowym

O zdarzeniu poinformowali w mediach społecznościowych strażacy z OSP Jadwiżyn. W opublikowanym komunikacie druhowie jednostki wyrażają swój żal i wspominają zmarłego kolegę. 

Nasza jednostka została zadysponowana do zdarzenia na przejeździe kolejowym w Bninie. Niestety w wyniku zderzenia z pociągiem na wieczną służbę odszedł nasz kolega, młody strażak naszej jednostki, członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Cześć jego pamięci! – czytamy w oświadczeniu 

”Nie zastosował się do znaku”

Okoliczności oraz przyczyny wypadku pada policja pod nadzorem prokuratury. Jak poinformował st. sierż. Kamil Smoliński z policji w Nakle, przyczyną śmierci prawdopodobnie była nieuwaga i  niezastosowanie się do znaku ”stop”. 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 17-letni kierujący czterokołowcem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym prawdopodobnie nie zastosował się do znaku "stop" i wjechał pod nadjeżdżający pociąg. Poniósł śmierć - mówił portalowi Nasze Miasto