Goniec.pl
Rosjanie ostrzelali centrum handlowe w środkowej Ukrainie

Telegram/Типичный Донецк

Rosjanie zaatakowali centrum handlowe, wewnątrz nawet 1000 osób. "Nie sposób nawet pomyśleć, ile jest ofiar"

27 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Rosjanie zaatakowali centrum handlowe w Krzemieńczuku w środkowej Ukrainie. - Nie sposób nawet pomyśleć, ile jest ofiar - powiedział Wołodymyr Zełenski. Bestialstwo armii kierowanej przez Władimira Putina nie zna granic. Moskwa udowodniła ponad wszelką wątpliwość, że za nic ma ludzkie życie.

Porażające wiadomości wprost z frontu wojny w Ukrainie. Ukraińskie centrum handlowe zostało w biały dzień zbombardowane przez Rosjan.

piątek marcin k

Jest akt oskarżenia ws. śmierci Marcina K. Policjant miał go skopać i zostawić w lesie

CZYTAJ DALEJ

Armia Władimira Putina przypuściła atak na bezbronnych cywilów, którzy nie spodziewali się, że kolejna granica zostanie przekroczona przez Kreml.

Wojna w Ukrainie: Rosjanie zbombardowali centrum handlowe, w środku byli ludzie

Centrum handlowe w Krzemieńczuku zostało zaatakowane przez Rosjan. Regionalne władze z tego obwodu potwierdziły, że doszło do ataku. Rosjanie potwierdzili, że doszło do prawdziwe zezwierzęcenia i odrzucanie wszelkich zasad prowadzenia wojny. Wojsko Putina wybiera walki z cywilami, bo z uzbrojonymi Ukraińcami nie ma szans?

Już teraz - chociaż wiadomości o wykalkulowanym ataku Rosjan dopiero zaczynają docierać - wiadomo, że są ofiary śmiertelne. Władze w pierwszych szacunkach podają wiadomości o co najmniej kilku zabitych osobach.

Informacje o ataku Rosjan na centrum handlowe w środkowej Ukrainie potwierdził Dmytro Łunin, szef władz obwodu połtawskiego. Budynek nie został wybrany przypadkowo i była to chłodna kalkulacja, by zaskoczyć niewinne ofiary i doprowadzić do jak największych strat?

Pożar w fabryce farb i lakierów w Moskwie

Kolejny pożar w Rosji. Płonie fabryka farb i lakierów, toksyczny dym widoczny jest z daleka

CZYTAJ DALEJ

Rakiety trafiły wprost w centrum handlowe

Emina Dżarapowa, która pełni funkcję zastępczyni ministra spraw zagranicznych wskazała, że rakiety trafiły w centrum handlowe Amstor. To zaledwie 300 metrów od lokalnego dworca kolejowego, gdzie również przebywały tłumy.

Wiadomości o ofiarach w wyniku ataku rakietowego Rosjan potwierdził natomiast Witalij Malecki, mer Krzemieńczuka, gdzie znajduje się ostrzelane centrum handlowe. W pierwszych ocenach władze mówią o śmierci "co najmniej kilka osób", ale dokładny bilans nie jest znany.

- Nie sposób nawet pomyśleć, ile jest ofiar - powiedział natomiast Wołodymyr Zełenski, który zabrał głos tuż po ostrzelaniu centrum handlowe pełnego ludzi. Szacuje się, że w chwili, gdy rosyjskie rakiety doleciały do budynku, wewnątrz znajdowało się 1000 osób.

Ogień, gęsty dym i ludzie próbujący się ratować na parkingu

Na nagraniu udostępnionym w sieci widać, że płonie dosłownie cały budynek, a kłęby gęstego dymu wyraźnie odznaczają się na błękitnym niebie. Na parkingu stoją zaparkowane samochody, a ludzie chodzą między nimi. Część pomaga medykom wnosić rannych do karetki.

Rosjanie ostrzelali ukraińskie centrum handlowe. fot.: Типичный Донецк

Rosjanie ostrzelali ukraińskie centrum handlowe. fot.: Типичный Донецк

Trudno uwierzyć, że Rosjanie trafili rakietami w centrum handlowe przypadkowo. Od 24 lutego Moskwa i rodacy Władimira Putina wydają się udowadniać, że współczesny świat nie poznał jeszcze pełnego znaczenia słowa "zwyrodnialcy", czy "zbrodnia wojenna".

To oni doradzają Władimirowi Putinowi, oto najważniejsi ludzie na Kremlu

Okłamywali go w żywe oczy, teraz tworzą osobistą armię. Nikt nie wiedział, co się za murami Kremla

Oto najważniejsi ludzie Władimira Putina. Prezydent Rosji im ufa i to właśnie oni mu doradzają. Sprawdź, jak wyglądają i za co są odpowiedzialni najważniejsi ludzie Kremla. AFP PHOTO / POOL / Alexander Zemlianichenko

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Minister Czarnek zdradził jak będzie wyglądała nauka po wakacjach. "To nasz priorytet"

  • Rząd podjął decyzję. Dodatkowe pieniądze dla wielu matek, trzeba spełnić jeden warunek

  • W 2023 roku emerytury i renty pójdą znacząco w górę. Sprawdź, ile zyskasz na waloryzacji

Źródło: telegram, pap, goniec

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >