Goniec.pl > Polityka > Rafał Trzaskowski napisał list do Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS nie będzie zadowolony
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 27.02.2023 13:46

Rafał Trzaskowski napisał list do Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS nie będzie zadowolony

Jarosław Kaczyński
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski opublikował w sieci otwarty list do Jarosława Kaczyńskiego, będący odpowiedzią na twierdzenia PiS, jakoby włodarz stolicy chciał m.in. ograniczać wolność Polaków realizując rekomendacje raportu C-40 Cities. - Przedstawianie pana jako człowieka wolności, człowieka dającego Polakom prawo wolnego wyboru to największa manipulacja w dziejach - uważa samorządowiec i zapewnia, że Kaczyński przegra, bo “kłamstwo zawsze przegrywa z prawdą”.

Otwarty list Rafała Trzaskowskiego do Jarosława Kaczyńskiego

W liście zaadresowanym do Jarosława Kaczyńskiego Rafał Trzaskowski stwierdza m.in. że „próba wmówienia Polakom, że jego wygrana w wyborach może skutkować wprowadzeniem kartek na mięso jest absurdalna”.

Prezydent stolicy wręcz kpi z propagandowego przekazu Prawa i Sprawiedliwości, zastrzegając, że „równie dobrze PiS mógłby próbować wmówić Polakom, że w Warszawie mięso będzie dostępne tylko w tłusty czwartek, że Żoliborz zmieni nazwę na C-40, a w przedszkolach tej dzielnicy będzie dostępny tylko jarmuż i kalarepka”. 

- Nabiał będzie można kupić tylko na hasło "nie cierpię PiS-u", a za noszenie nowych ubrań będzie kara ciężkich robót przy pieleniu miejskich grządek - jawnie drwi polityk PO.

W poniedziałek rano do Biedronki ustawią się długie kolejki. Tego jeszcze nie było

"To największe kłamstwo polskiej polityki po 1989 roku"

Rafał Trzaskowski nie szczędzi przy tym podniosłych słów, stwierdzając, że „całą aferę wokół raportu C40 Cities można by wyśmiać, gdyby nie to, że w jej tle toczy się realny i fundamentalny spór o wolność”.

Uderza też w samo PiS i Jarosława Kaczyńskiego, zarzucając im, że teza o tym, iż formacja broni polskiej wolności to “największe kłamstwo polskiej polityki po 1989 roku”, a przedstawianie Kaczyńskiego jako człowieka wolności - “największa manipulacja w dziejach”. 

-  Równie dobrze można by powiedzieć, że Wiesław Gomułka był człowiekiem solidarności, a Edward Gierek człowiekiem wolności gospodarczej - ocenia włodarz stolicy.

W dalszej części pisze on także, że prezes PiS “nienawidzi wolności i chce ograniczać prawa Polaków”. -  Pana wizja świata, to nic innego jak próba podporządkowania panu całego państwa zgodnie z zasadą "państwo to JA-rosław" - stwierdza.

Były konkurent Andrzeja Dudy uważa także, że najsłynniejszy polityk z Żoliborza “traktuje Polaków jak swoich poddanych, a nie samodzielnie myślący naród”. 

- Zamiast wzmacniać w Polakach przekonanie o naszym potencjale i możliwościach, bazuje pan na kompleksach i pogłębia historyczne rany wynikające, najpierw z zaborów, a potem z lat komuny i podporządkowania ZSRR. Właśnie dlatego tak wielu Polaków dostrzega w panu umiłowanie do tamtych czasów - wymienia.

Trzaskowski przewiduje upadek PiS i jego prezesa

Wszystko to, zdaniem Trzaskowskiego, doprowadzi do klęski Jarosława Kaczyńskiego w imię maksymy “kłamstwo zawsze przegrywa z prawdą”.

- Czyż nie na tym opiera się zresztą cała koncepcja chrześcijaństwa? Na zwycięstwie światła z ciemnością, zwycięstwie prawdy z kłamstwem? Czyż to nie kolejny paradoks, że mieniąc się głównym obrońcą chrześcijaństwa całą swoją koncepcję rządów opiera Pan na kłamstwie i manipulacji? - zastanawia się głośno się autor listu.

Na zakończenie polityk PO stwierdza, że „kłamstwo, na którym Jarosław Kaczyński buduje swoją politykę runie”. - Tym, co zakończy pana politykę zniewolenia, będzie – tak bardzo umiłowana przez Polaków – wolność i wolny wybór, którego nie zdoła pan ograniczyć. Nie tacy jak pan próbowali - podsumowuje.

PiS grzmi ws. raportu C40 Cities: "Korea Północna plus"

Przypomnijmy, że inicjatywa Trzaskowskiego związana jest z wywiadem udzielonym przez Jarosława Kaczyńskiego tygodnikowi “Sieci”, w którym prezes PiS zapewniał, iż popiera wolność i nie chce sztucznych ograniczeń w imię ideologii.

Była to reakcja byłego wicepremiera ds. bezpieczeństwa na raport C40 Cities, w którym są jedynie rekomendacje a nie obowiązujące przepisy czy też nakazy dotyczące działań na rzecz ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca .

Źródło: Facebook