Goniec.pl
Ogromne podwyżki rachunków za gaz

Pixabay.com/gosiak1980

Rachunek za gaz wzrósł o 75 proc. Pani Dorota była zdruzgotana

5 Listopada 2021

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Udostępnij:

Ogrzewanie domów przy użyciu gazu miało być nie tylko bardziej ekologiczne, ale również tańsze. Podwyżki pokrzyżowały wszystkie plany. Pani Dorota otrzymała rachunek za gaz i nie wierzyła, że w ciągu roku wzrósł on o 75 proc. - Gdyby mój mąż nie pracował za granicą, to nie byłoby nas stać - dodała dla portalu o2.pl pani Dorota.

Rośnie inflacja, rosną ceny w sklepach i rosną też kwoty rachunków, które trafiają do domów i mieszkań Polaków. Czytelniczka portalu o2.pl pokazała swój rachunek za gaz.

Tomasz Komenda

Kolejne niejasności w sprawie Komendy. Ważny dowód mógł zostać podmieniony

CZYTAJ DALEJ

Mieszkająca w Domatówkowie w gminie Puck w woj. pomorskim pani Dorota w ciągu roku musi za to samo zużycie gazu zapłacić o 75 proc. więcej.

Drastyczne podwyżki rachunków za gaz

Zużycie gazu się nie zmieniło, a mimo to pani Dorota nie zapłaci rachunku opiewającego na 4800 zł. W ciągu dwunastu miesięcy wiele się zmieniło i podwyżki cen gazu mocno nadwyrężają domowe budżety.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Otrzymałam rachunek za gaz, myślałam, że dostanę zawału. Kwota wzrosła z 4800 do 8400 zł. Nie wierzyłam własnym oczom - powiedziała w rozmowie z portalem o2.pl pani Dorota z gminy Puck.

Na dowód swoich słów pokazała rachunki za gaz. Dokumenty nie pozostawiały złudzeń. Pani Dorota nie ukrywa, że czuje się oszukana.

Miało być ekologiczniej, miało być taniej

- To jest porażka. Tak dużo rządzący mówili o ekologii, namawiali do wymiany pieców, po czym teraz mamy tyle płacić za gaz? - gorzko skwitowała swój rachunek pani Dorota.

Kobieta nie ukrywa, że jest w stanie opłacić wszystkie rachunki, w tym ratę kredytu dzięki temu, że mąż pracuje za granicą. - Mamy kredyt, a teraz opłaty za gaz wynoszą tyle co rata. Może za jakiś czas nie będzie nas stać na ten dom, jak opłaty będą nadal takie wysokie - dodała wyraźnie zaniepokojona.

Nie tylko rachunki za gaz wzrosły. W środę w serwisie goniec.pl informowaliśmy o wzrostach wysokości rat kredytów hipotecznych. Spowodowane jest to podniesieniem przez Radę Polityki Pieniężnej stóp procentowych.

Ogrzewa się kominkiem

75 proc. wzrost rachunku za gaz sprawił, że pani Dorota zdecydowała się na jego wyłączenie. - Dobrze, że mam kominek. Wyłączyłam ogrzewanie i od kilku dni w nim palę, póki nie jest tak zimno - powiedziała. Gaz wykorzystuje tylko do tego, by podgrzać wodę.

Dodatkowo pani Dorota zadeklarowała, że każdego miesiąca będzie samodzielnie spisywać licznik gazu. Chce mieć pewność, że nie doszło do kosztownej pomyłki.

Andrzej Duda na zakupach. Prezydent bliżej Polaków?

Slajd 1 z 4

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda na zakupach - kampania wyborcza

Andrzej Duda najczęściej bywał w sklepach w ramach swojej kampanii wyborczej. W 2020 roku ruszył Dudobusem, by pokazać Polakom, że próbuje dowiedzieć się, jak żyją. Kampania w sklepie potrafi wywołać wiele emocji. / fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: o2.pl

Agata JaroszewskaAutor

Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej. Do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Pieniądze

Ceny w Polsce będą rosnąć aż do Bożego Narodzenia

Czytaj więcej >
koszyk

Pieniądze

Zrobili zakupy na stacjach benzynowych i porównali ceny. Paragony pokazały całą prawdę

Czytaj więcej >
pilne

Pieniądze

NBP ogłosiło decyzję ws. stóp procentowych. "Szczyt inflacji w styczniu"

Czytaj więcej >

Pieniądze

Rząd wydłuża termin ważności bonu turystycznego

Czytaj więcej >
5 tys. złotych kary za niezłożenie deklaracji o źródłach ciepła do CEEB

Pieniądze

Budujesz dom? Na zgłoszenie pieca masz nie rok, a dwa tygodnie

Czytaj więcej >
GUS

Pieniądze

Największy wzrost inflacji od 20 lat

Czytaj więcej >