Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Przemówienie Joe Bidena w Warszawie. Ważne deklaracje ze strony prezydenta USA
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 21.02.2023 20:16

Przemówienie Joe Bidena w Warszawie. Ważne deklaracje ze strony prezydenta USA

None
goniec.pl

Joe Biden odbywa dwudniową wizytę w naszym kraju. W pierwszej kolejności prezydent USA przeprowadził osobistą rozmowę z Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim. Następnie w Arkadach Kubickiego w Warszawie miało miejsce przemówienie przywódcy Stanów Zjednoczonych. Z ust głowy amerykańskiego państwa padły stanowcze deklaracje.
 

Wizyta Joe Bidena w Kijowie. "Ukraina nigdy nie będzie zwycięstwem Rosji"

Przed dotarciem do naszego kraju Joe Biden pojawił się w Kijowie. Swoimi spostrzeżeniami po wizycie na Ukrainie podzielił się w trakcie wtorkowego wystąpienia.

- Wróciłem z Kijowa. I mogę powiedzieć: Kijów się trzyma! I nadal jest wolny. Kiedy Putin nakazał swoim czołgom napaść na Ukrainę, myślał, że Ukraina szybko upadnie, ale mylił się. Wróciły jego spalone czołgi. Ukraina nigdy nie będzie zwycięstwem Rosji! - jasno deklarował prezydent USA.

Tych mężczyzn szuka policja w całej Polsce. Dopuścili się haniebnego czynu

"Rosja zapłaci cenę za swoje zbrodnie"

Przywódca USA zagwarantował nieustępliwość w dalszych działaniach. -Będziemy bronić suwerenności, demokracji i staniemy przeciwko agresji - mówił.

Joe Biden podkreślił także potencjał NATO. - USA i NATO nie są wrogami Rosjan. Wojna jest tragedią. Putin wybrał tę tragedię. NATO jest bardziej zjednoczone, niż kiedykolwiek. Rosja zapłaci cenę za swoje zbrodnie. Ci, którzy dopuścili się zbrodni wojennych, poniosą karę. Atak na jednego członka NATO, to atak na nas wszystkich! To święta przysięga - stanowczo głosił.

Słowa uznania dla Polaków

Nie obeszło się również bez wyrazów wdzięczności dla Polski. - Spójrzcie co zrobiliście do tej pory, wasza hojność, wasza gotowość do otwarcia waszych serc, domów, to jest niezwykłe. Polska przyjęła więcej uchodźców niż jakikolwiek naród - tłumaczył prezydent USA.

Wystąpienie Joe Biden zakończył słowami podziękowania dla naszego narodu.- Dziękuję Polsko, niech Bóg Was błogosławi! Dziękuję za wszystko, co robicie.  

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca.

Źródło: goniec.pl