Goniec.pl > Polska > Pruszków. Wypadek w namiocie cyrkowym. Dwóch akrobatów trafiło do szpitala
Monika Majko
Monika Majko 12.03.2022 15:07

Pruszków. Wypadek w namiocie cyrkowym. Dwóch akrobatów trafiło do szpitala

policja
Pixabay / Andrzej Rembowski

W sobotę doszło do dramatycznego wypadku w namiocie cyrkowym, rozstawionym na terenie podwarszawskiego Pruszkowa. Dwóch akrobatów spadło z dużej wysokości, obaj mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala. Policja wyjaśnia teraz okoliczności zdarzenia.

Informację o wypadku zamieścił na swoich łamach serwis lukamaro.pl. W rozmowie z nami oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Pruszkowie kom. Karolina Kańka potwierdziła, że w sobotę, pomiędzy godziną 12:00 a 13:00, doszło do wypadku w namiocie Cyrku Zalewski.

Pruszków: Wypadek w namiocie cyrkowym, dwóch akrobatów trafiło do szpitala

W czasie prób do popołudniowego występu dwóch akrobatów spadło z wysokości kilku metrów. Dzisiaj w Pruszkowie Cyrk Zalewski miał pokazać swoje nowe widowisko, przygotowane z okazji 30-lecia grupy.

- Obaj poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala - przekazała nam Karolina Kańka.

Jeden z poszkodowanych mężczyzn został przewieziony do szpitala karetką pogotowia, drugiego przetransportowano do placówki medycznej za pomocą śmigłowca. Nie podano oficjalnych informacji o ich stanie zdrowia.

Policja ustali teraz przyczyny zdarzenia

Na miejsce zdarzenia wezwano nie tylko służby ratunkowe, ale także straż pożarną i policję. Obecnie funkcjonariusze prowadzą czynności, zmierzające do ustalenia dokładnych okoliczności i przyczyn dramatycznego wypadku.

Prowadzone przez policjantów czynności nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie. Służby ustalą, czy do wypadku doszło wskutek błędu akrobatów, czy może niewłaściwego zabezpieczenia przez organizatora miejsca występów.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl