Goniec.pl > Wiadomości > Prezydent i premier żegnają Emiliana Kamińskiego. "To był twórca-wizjoner"
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 26.12.2022 16:40

Prezydent i premier żegnają Emiliana Kamińskiego. "To był twórca-wizjoner"

Duda Kamiński
KAPiF KPRP/Marek Borawski

W poniedziałek 26 grudnia niespodziewanie odszedł Emilian Kamiński. Popularnego aktora pożegnało wielu znanych Polaków. Do osób go wspominających właśnie dołączyli prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

Emilian Kamiński nie żyje

Dziś, choć po długiej chorobie, to dość niespodziewanie zmarł Emilian Kamiński. Aktor miał 70 lat. Odszedł w swoim rodzinnym domu w Józefowie.

Emilian Kamiński był nie tylko aktorem znanym z takich produkcji jak "U Pana Boga w ogródku" czy "Szaleństwa Panny Ewy". Był również reżyserem oraz założycielem stołecznego Teatru Kamienica. Zagrał ponad sto ról teatralnych, serialowych i filmowych.

Prezydent i premier wspominają Emiliana Kamińskiego

Popularnego aktora wspominają koledzy po fachu i inni znani Polacy. Do tego grona dołączył właśnie prezydent Andrzej Duda.

- Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu Emiliana Kamińskiego. Aktor i reżyser, twórca warszawskiego Teatru Kamienica, w stanie wojennym jeden ze współtwórców Teatru Domowego. Ale przede wszystkim Człowiek życzliwy ludziom, Artysta szanujący widzów, uparty Twórca-Wizjoner. RIP - napisała głowa państwa na Twitterze.

Smutek wyraził też premier Mateusz Morawiecki. - Zmarł Emilian Kamiński, wspaniały aktor filmowy i teatralny, reżyser. Trudno wymienić wszystkiego jego aktywności i sukcesy, ale kolejne pokolenia Polaków zapamiętają jego wspaniałe kreacje aktorskie, jego wielki patriotyzm i po prostu przyzwoitość. Spoczywaj w pokoju - napisał na tym samym portalu społecznościowym.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Twitter/Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki