Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Potężny pożar w polskiej miejscowości, kłęby dymu widać z kilometrów. Trwa walka z żywiołem
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 24.03.2023 20:19

Potężny pożar w polskiej miejscowości, kłęby dymu widać z kilometrów. Trwa walka z żywiołem

None
KW PSP Poznań (zdj. poglądowe)

Dziś (24.03) ok. 16:00 zakładzie produkcyjnym Tymbarku w Olsztynku (woj. warmińsko-mazurskie) wybuchł pożar. Jak poinformowali strażacy, płoną materiały plastikowe i opakowania z napojami. Trwa akcja gaśnicza.

Pożar w zakładzie Tymbarku w Olsztynku

Zgłoszenie o pożarze w zakładzie Tymbarku w Olsztynku napłynęło do służb po 16:00. Początkowo rzecznik warmińsko-mazurskiej straży pożarnej st. kpt. Grzegorz Różański informował Polską Agencję Prasową, że pali się namiot magazynowy ze składowanymi materiałami plastikowymi i papierowymi. Do gaszenia pożaru kierowano 9 zastępów straży, m.in. z Olsztyna, Olsztynka, Stawigudy i Gryźlin.

Skandal tuż przed meczem Czechy-Polska. Burza w mediach

Ogień objął wiatę magazynową

Rzecznik olsztyńskich strażaków st. kpt. Kamil Kulas doprecyzował potem, że pożarem objęta została wiata magazynowa o wymiarach 50 metrów na 20 metrów i wysokości 7 metrów. Palą się 4 sztaple z napojami w plastikowych opakowaniach.

Dyżurny straży poinformował, że ewakuacja nie była konieczna, a na miejscu przed 18:00 pracowało już 16 zastępów. Strażacy gaszą pożar przy pomocy piany, a na miejsce zdarzenia skierowano kontener ze środkiem pianotwórczym.

W zakładzie w Olsztynku pracuje ok. 800 osób

Tymbark jest obecny na rynku od 1936 roku. Należy do spółki Maspex i jest jednym z największych producentów soków oraz napojów w Polsce. Jego produkty są znane w ponad 30 krajach na całym świecie. W zakładzie w Olsztynku, który padł ofiarą żywiołu, pracuje ok. 800 osób.

Źródło: PAP