Goniec.pl
Policja

Pixabay/Andrzej Rembowski

Pomorskie: 17-letni motorowerzysta potrącił psa i uderzył w drzewo. Nastolatek poniósł śmierć na miejscu

23 Września 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Niepokojące zgłoszenie dotarło do kartuskich policjantów w piątek nad ranem. Funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie o nieprzytomnym mężczyźnie leżącym przy drodze w Mirachowie. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że to 17-letni motorowerzysta. Nastolatek najprawdopodobniej zderzył się z drzewem, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu.

Choć wśród motocyklistów i motorowerzystów nie brakuje śmiałków wsiadających na jednoślady nawet, gdy za oknem siarczyste mrozy, dla wielu początek jesieni to ostatni dzwonek na przejażdżki.

Longinówka: Dwaj spadochroniarze runęli na ziemię. Jeden z nich nie żyje, drugi jest w ciężkim stanie

Longinówka: Dwaj spadochroniarze runęli na ziemię. Jeden z nich nie żyje, drugi jest w ciężkim stanie

CZYTAJ DALEJ

Niestety, zamiłowanie do tych pojazdów wiąże się także z wielkim ryzykiem, bo ich kierowcy znacznie bardziej narażeni są na dotkliwe skutki ewentualnych wypadków niż prowadzący auta, o czym mówią statystyki. Aby się o tym przekonać, nie trzeba jednak zaglądać w liczby, bowiem dostatecznych dowodów dostarcza samo życie.

Pomorskie: 17-letni motorowerzysta zginął po zderzeniu z drzewem

Tym razem podróż motorowerem okazała się być zdradliwa dla 17-letniego mężczyzny, który przemierzał drogę w miejscowości Mirachowo w powiecie kartuskim na Pomorzu.

Zgłoszenie o nieprzytomnym nastolatku leżącym przy drodze miejscowa policja otrzymała w piątek ok. godziny 7:45, po czym na miejsce bezwłocznie wysłano funkcjonariuszy. Ci ustalili, niestety, że motorwerzysta nie żyje, a przyczyna jego śmierci było zderzenie z drzewem.

Jak relacjonowała oficer prasowa KPP w Kartuzach sierż. Aldona Domaszk, zanim do tego doszło chłopak miał najpierw potrącić psa i stracić panowanie nad pojazdem. Policjantka dodała również, że do wypadku mogło dojść jeszcze w nocy, ale to stanie się obiektem wszczętego dochodzenia.

Plaga wypadków z udziałem jednośladów

Wypadki z udziałem motorowerzystów to wciąż smutna codzienność. Z danych przekazanych przez Polskie Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Instytutu Transportu Samochodowego (POBR ITS) wynika, że w latach 2012 - 2021 doszło do ponad 15 tys. takich zdarzeń, zginęło w nich 731 osób (700 osób to motorowerzyści), a ponad 15 tys. osób zostało rannych.

Blisko połowa motocyklistów i motorowerzystów, którzy w ubiegłym roku ponieśli śmierć na polskich drogach to osoby w wieku poniżej 34 lat. 95 proc. ofiar śmiertelnych i 87 proc. rannych w wypadkach tych pojazdów to młodzi mężczyźni.

Nieproporcjonalnie duży udział motocyklistów i motorowerzystów we wszystkich wypadkach, których skutkiem jest śmierć lub poważny uszczerbek zdrowia wynika głównie z faktu, że w porównaniu z samochodami, motocykle i motorowery są mniej stabilne, trudniejsze do zauważenia w ruchu drogowym i zapewniają słabszą ochronę kierującemu i pasażerowi.

Śmiertelny wypadek tuż przy kapliczce

Najpierw uderzył w inne auto, potem wbił się w kapliczkę. Tragiczny wypadek w centrum Polski

Tragiczny wypadek w Bujnach Szlacheckich. - W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 52-letni kierowca - podała policja z Bełchatowa. Zobacz zdjęcia z miejsca wypadku.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Radio ZET

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

kremlin.ru Jakub Szymczuk/KPRM

Wiadomości

"Równie dobrze Putin może ogłosić aneksję Księżyca czy Marsa". Ostre reakcje na decyzję dyktatora

Czytaj więcej >
Karkonoski Park Narodowy/Facebook

Wiadomości

Mamy dopiero wrzesień, a w Polsce już szalała śnieżyca. Mamy nagranie

Czytaj więcej >
Kreml zapowiedział specjalną ceremonię, Władimir Putin podpisze tam ważny dekret

Wiadomości

Władimir Putin anektował kolejne regiony Ukrainy. Zebrani skandowali "Rossija!"

Czytaj więcej >
Flickr/ facebook.com/DorotaOstrowskaFoto/zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Skandal na cmentarzu. Poszedł na cmentarz i nie znalazł grobu bliskich, ksiądz sprzedał miejsce

Czytaj więcej >
Michał Dworczyk rezygnuje ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Wiadomości

Michał Dworczyk zrezygnował ze stanowiska. Polityk nie będzie już szefem Kancelarii Premiera

Czytaj więcej >
Flickr/European Parliament

Wiadomości

Donald Tusk staje w obronie przedsiębiorców i uderza w PiS. "Użyjemy wszystkich dostępnych środków"

Czytaj więcej >