Goniec.pl > Wiadomości > Polscy strażacy w żałobie, nie żyje 22-letni druh. "Żył dla innych"
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 14.09.2023 14:25

Polscy strażacy w żałobie, nie żyje 22-letni druh. "Żył dla innych"

świeczka, straż pożarna
Pixabay/planet_fox/Arcaion

Wielki smutek i żal w Ochotniczej Straży Pożarnej w Słomnikach (woj. małopolskie). Po długiej chorobie strażacy żegnają swojego zaledwie 22-letniego kolegę. Krzysztof Rogala zmarł w niedzielę 10 września. Jego kompani zamieścili w sieci wzruszające pożegnanie.

Nie żyje 22-letni strażak-ochotnik

Młody strażak-ochotnik odszedł na wieczną służbę w niedzielę 10 września po długiej chorobie, o czym za pośrednictwem Facebooka poinformowali jego koledzy.

Jak czytamy, Krzysztof od samego początku swojej strażackiej przygody zdobywał uznanie i liczne nagrody w podziękowaniu za swoje poświęcenie i oddanie. Miał na koncie m.in. brązową, srebrną i złotą odznakę za aktywną działalność w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej Słomniki.

Dawid Kwiatkowski publicznie wyznał miłość. Ujawnił też prywatną korespondencję

Koledzy wspominają Krzysztofa Rogalę

22-latek ukończył szkolenie podstawowe Ochotniczej Straży Pożarnej i nabył uprawnienia do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych w 2019 roku, czyli tuż po osiągnięciu pełnoletniości.

- Był wzorowym strażakiem, zawsze można było na niego liczyć, żył dla innych, zawsze wyciągał swoją pomocną dłoń, bezinteresowny, zawsze pierwszy w strażnicy. Był jednym z najczęściej wyjeżdżającym do akcji druhów (w bieżącym roku uczestniczył w 31 akcjach ratowniczo- gaśniczych, a we wcześniejszych latach nawet ponad 70 razy w ciągu roku) - przypomnieli strażacy-ochotnicy.

W Małopolsce zawyją syreny

Koledzy wspominają Krzysztofa Rogalę jako osobę w pełni oddaną swojej pasji, jaką była właśnie Straż Pożarna. Jego odejście to ogromny cios oraz niepowetowana strata dla bliskich, znajomych i całej lokalnej społeczności.

Uroczystości pogrzebowe 22-latka zaplanowano na czwartek 14 września na godzinę 14. Rozpoczną się w kaplicy na cmentarzu w Słomnikach. Na cześć zmarłego w całej Małopolsce zawyją strażackie syreny.

Źródło: Facebook,