Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Polscy skoczkowie nie mieli szczęścia w Willingen. Medaliści olimpijscy z kiepskimi wynikami
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 05.02.2023 18:46

Dawid Kubacki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Halvor Egner Granerud wygrał niedzielny (5.02) konkurs Pucharu Świata w Willingen. Polacy niestety się nie popisali. Najlepsze miejsce wywalczył Piotr Żyła, był bowiem siódmy. W konkursie nie wziął udziału Kamil Stoch, któremu nie udało się przejść kwalifikacji.

Polscy skoczkowie nie dali rady w Willingen

Wczoraj podczas konkursu w Willingen Dawid Kubacki znalazł się na trzecim miejscu. Niestety dzisiejszy konkurs indywidualny odbył się w fatalnych warunkach pogodowych - padał rzęsisty deszcz, często zmieniał się kierunek wiatru. Ogromnym zaskoczeniem i zawodem zarazem był brak kwalifikacji dla Kamila Stocha, który po raz pierwszy w sezonie nie dostał się do konkursu głównego.

Wyniki polskich skoczków po drugiej serii konkursu prezentują się następująco:

7. Piotr Żyła - 140 m,

17. Dawid Kubacki - 128 m,

25. Aleksander Zniszczoł – 116 m.

Niezwyciężony Granerud

Dawid Kubacki nie jest już liderem Pucharu Świata. Polak, który zgromadził dotychczas 1278 punktów, został przegoniony przez Halvora Egnera Graneruda, który może pochwalić się 1516 punktami. Norweg po wczorajszym (4.02) triumfie miał już na koncie 11 miejsc na podium z rzędu. Dziś zajął 1. miejsce, a na podium towarzyszyli mu Japończyk Ryoyu Kobayashi i kolega z drużyny, Daniel Andre Tande.

Kolejny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędzie się w amerykańskim Lake Placid. Zmagania będzie można śledzić 11 i 12 lutego. Tydzień później zawody przeniosą się do Rumunii.