Sport.Goniec.pl > Skoki Narciarskie > Puchar Świata w Willingen. Rewelacyjne skoki Dawida Kubackiego i Piotra Żyły
Dawid Szczurek 04.02.2023 18:07

Puchar Świata w Willingen. Rewelacyjne skoki Dawida Kubackiego i Piotra Żyły

Dawid Kubacki w trakcie lotu
INA FASSBENDER/AFP/East News

Weekend 4-5 lutego zarezerwowany jest dla fanów skoków narciarskich na zawody Pucharu Świata w niemieckim Willingen. O zwycięstwo walczy Dawid Kubacki, który po pierwszej serii pierwszego konkursu zajmuje 3 lokatę.

Dawid Kubacki trzeci po pierwszej serii

Po skoku na odległość 149,5 metrów po pierwszej serii konkursu prowadził Norweg Halvor Egner Granerud. Drugie miejsce zajmował Anze Lanisek, który oddał jeszcze dalszy skok, lądując na 150 metrze skoczni, jednak łącznie dostał mniej punktów za styl i wiatr. Ostatnie miejsca na podium zajmował Dawid Kubacki.

Pozostali polscy skoczkowie uplasowali się na dalszych pozycjach. Kamil Stoch na 26., Paweł Wąsek na 21., Aleksander Zniszczoł na 17., a Piotr Żyła na 11. miejscu. W serii finałowej zameldował się więc komplet Polaków, aczkolwiek miejsca, które po pierwszej serii zajmowali nasi reprezentanci, z wyjątkiem Dawida Kubackiego, pozostawiały wiele do życzenia.

Dawid Kubacki kończy zmagania na trzecim miejscu. Świetny, drugi skok Piotra Żyły

Po drugiej serii skoków sytuacja na czele stawki nie uległa zmianie. Zwycięzcą konkursu został Norweg Halvor Egner Granerud. Najlepszy z Polaków po pierwszej serii, Dawid Kubacki, pozostał na trzeciej lokacie. Jest to już 13-te podium skoczka w obecnym sezonie. Świetnie w drugiej odsłonie konkursu spisał się Piotr Żyła, który po imponującym skoku na odległość 138 metrów awansował na czwartą pozycję!

Pozostali reprezentanci naszego kraju zakończyli swój udział w zawodach na następujących lokatach. Aleksander Zniszczoł osiągając zaledwie 119 metrów, skończył zmagania na 27. miejscu. Kamil Stoch po niemal identycznym skoku, jaki oddał w pierwszej odsłonie zawodów, uplasował się na 25. lokacie. Paweł Wąsek zakończył swój udział w zawodach na 22. miejscu.

Przed Polakami drugi dzień zmagań na skoczni w Willingen. Pierwsza seria niedzielnego konkursu zaplanowana jest na godzinę 16.