Goniec.pl
Nie żyje Lucinda Riley

Oficjalne konto Lucindy Riley na Facebooku

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

12 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Świat obiegły informacje o śmierci Lucindy Riley, pisarki i autorki popularnej sagi „Siedem sióstr”, cenionej również przez polskie czytelniczki. Riley odeszła w wieku 55 lat po wieloletniej walce z chorobą nowotworową.

Nie żyje Lucinda Riley

O śmierci pochodzącej z Wielkiej Brytanii pisarki poinformowała jej rodzina. W oświadczeniu przekazano, że Lucinda Riley odeszła w otoczeniu najbliższych po przegranej walce z chorobą nowotworową.

- Zdajemy sobie sprawę, że ta informacja może być szokiem dla większości z was, którzy nie wiedzieli, że Lucinda od czterech lat walczy z rakiem - przekazali bliscy pisarki.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Lucinda Riley zmarła w piątek 11 czerwca 2021 roku w godzinach porannych. W czasie swojej walki z nowotworem napisała 5 powieści, a niedawno premierę miała jej ostatnia książka, która jest kontynuacją bestsellerowej sagi autorki pt. „Siedem sióstr”.

Jak przekazali bliscy pisarki, książka „Zaginiona siostra” znalazła się w tym tygodniu na pierwszym miejscu sprzedaży na całym świecie. Saga opowiada o siostrach, które na wieść o śmierci swojego przybranego ojca, przyjeżdżają do rodzinnego domu.

P1073036(2)

Od 1 lipca nowy obowiązek dla Polaków. Niedopełnienie grozi karą nawet do 5 tysięcy złotych

CZYTAJ DALEJ

„Zaginiona siostra”, która pojawiła się w sprzedaży zaledwie kilka miesięcy temu, jest ostatnim tomem popularnej sagi, która podbiła serca czytelników na całym świecie. Książka szybko stała się bestsellerem nie tylko na brytyjskim rynku, ale również sięgnęła szczytu list sprzedaży w Australii czy Republice Południowej Afryki.

Lucinda Riley przyszła na świat w 1967 roku w Lisburn w Irlandii Północnej. Początek swojej kariery zawodowej przyszła pisarka poświeciła aktorstwu. Zagrała m.in. w serialu BBC pt. „Historia poszukiwaczy skarbów”.

W wieku 23 lat zachorowanie na mononukleozę zakaźną, co chwilowo przykuło ją do łóżka i zakończyło jej marzenia o karierze aktorki. To właśnie wtedy Riley zaczęła pisać, a jej pierwsza powieść nosiła tytuł „Lovers and Players”.

Pisarka zamieszkała z mężem i siódemką dzieci na angielskim wybrzeżu w North Norfolk i Cork w Irlandii. Pisarka planowała również wydanie serii książek dla dzieci „The Guardian Angels”, której pierwszą część napisała we współpracy ze swoim najstarszym synem, Harrym. Książka pt. „Grace and the Christmas Angel” będzie miała swoją premierę w Wielkiej Brytanii w październiku tego roku.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Rodzice usłyszeli, że mają zrzucić się po 500 zł na prezent dla nauczycielki. Ich reakcja była bezcenna

  • Nie żyje dziennikarka Małgorzata Durska

  • Episkopat wydał komunikat dot. obowiązkowej religii lub etyki w szkołach

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Lubie czytać/Wikipedia

Podobne artykuły

Wiadomości

W całej Polsce odbędą się protesty w obronie TVN

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszedł do kościoła w czapce. Teraz ścigają go za obrazę uczuć religijnych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wrocław: kierowca wjechał w ekipę sprzątającą po poprzednim wypadku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Anna Kornecka zdymisjonowana. Krytykowała Polski Ład

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rodzina Basi zdradziła jej ostatnie słowa przed tragiczną śmiercią

Czytaj więcej >

Wiadomości

Leżał pod szpitalem i krzyczał z bólu. Wcześniej nie chciano go przyjąć

Czytaj więcej >