Goniec.pl
Policjantka została przyłapana

Pixabay.com StockSnap

Policjantka przeklejała metki w supermarkecie

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Policjantka w Warszawy została zatrzymana przez ochronę jednego z supermarketów przy kasach samoobsługowych. Kobieta jest podejrzana o przeklejanie metek z cenami kupowanych przez siebie produktów. Funkcjonariusze grozi wysoka kara.

Z informacji podanych przez RMF FM wynika, że policjantka została już zawieszona, a przełożeni wszczęli wobec niej postępowanie dyscyplinarne. Za fałszowanie cen w supermarkecie grozi jej nawet do 5 lat więzienia.

Policjantka została zatrzymana za przeklejanie cen w sklepie

Warszawska policjantka jest podejrzewana o fałszowanie cen. Funkcjonariuszka została zatrzymana przez ochronę podczas zakupów w jednym z supermarketów podczas kasowania zakupów przy stoisku samoobsługowym.

Jak przekazał reporter RMF FM Krzysztof Zasada, towary kupowane przez policjantkę miał być tańsze o około 100 złotych. Pomimo pozornie niewielkiej szkodliwości czynu i małej wartości, funkcjonariuszka będzie odpowiadać za przestępstwo.

Kobieta została już zawieszona i wszczęto wobec niej postępowanie dyscyplinarne, a teraz grozi jej wyrzucenie ze służby oraz nawet 5 lat więzienia. Prokuratura ma postawić jej zarzuty z artykułu 287 kodeksu karnego.

[EMBED-243]

Artykuł ten dotyczy tzw. oszustwa komputerowego, jednak przepisy te są również stosowane w przypadku oskarżeń o fałszowanie cen, o które podejrzewana jest stołeczna policjantka.

Z ustaleń redakcji RMF FM wynika, że podejrzana fałszowanie cen policjantka pracuje w zawodzie od 3 lat i służy w wydziale zwalczania przestępczości gospodarczej na warszawskim Mokotowie.

Dzisiaj informowaliśmy także o tragicznej śmierci policjanta z Raciborza, który zginął od postrzału w klatkę piersiową w czasie interwencji. 40-letni naparstnik został unieszkodliwiony przez drugiego funkcjonariusza, który postrzelił go w udo.

Pomimo natychmiastowej pomocy udzielonej 43-letniemu mł. asp. Michałowi Kędzierskiemu, życia funkcjonariusza nie udało się uratować. 40-letni zabójca policjanta trafił do szpitala i usłyszy teraz zarzuty,

Mężczyzna zostanie oskarżony nie tylko o zabójstwo policjanta, a także usiłowanie zabicia drugiego funkcjonariusza, do którego również strzelał, oraz nielegalne posiadania znacznych ilości broni i amunicji. W mieszkaniu napastnika odkryto również plantację marihuany.

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >