NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pogrzeb Jewgienija Prigożyna miał zaskakujący przebieg. Nikt się nie spodziewał
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 29.08.2023 23:05

Pogrzeb Jewgienija Prigożyna miał zaskakujący przebieg. Nikt się nie spodziewał

cmentarz Jewgienij Prigożyn
OLGA MALTSEVA/AFP/East News;

Pogrzeb Jewgienija Prigożyna. Szczątki szefa grupy Wagnera zostały złożone do grobu tuż obok jego ojca. Tylko rodzina i najbliżsi obecni byli na ceremonii. Kreml utrzymuje, że prośbą było, by pogrzeb miał charakter prywatny.

Szybki i cichy pogrzeb Jewgieniaj Prigożyna

Jewgienij Prigożyn został pochowany w czasie pośpiesznej i szybkiej ceremonii. Pogrzeb szefa grupy Wagnera miał miejsce na obrzeżach Petersburga.

Pogrzeb Prigożyna odbył się we wtorek. Zmarły w katastrofie lotniczej 23 sierpnia twórca rosyjskiej armii najemniczej spoczął w mogile obok swojego ojca. Kreml już wcześniej przekazał informacje, iż Władimir Putin nie będzie obecny na ceremonii, niemniej tempo wyprawienia pogrzebu było dla większości komentatorów zaskoczeniem.

Osiem gwiazdek na grobie nauczycielki. Cmentarz reaguje, rodzina nie ustąpi

W pogrzebie Prigożyna udział brali tylko rodzina i przyjaciele

- Pożegnanie Jewgienija Wiktorowicza odbyło się w formie zamkniętej. Kto chce się pożegnać, może odwiedzić cmentarz Porochowskoje - czytamy w krótkim wpisie o pogrzebie Prigożyna na kanale na Telegramie.

Rosyjska agencja Interfax nie przemilczała pogrzebu szefa grupy Wagnera. W komunikacie przekazano, że "zgodnie z wolą krewnych Prigożyna" w pogrzebie uczestniczyli tylko i wyłącznie rodzina i przyjaciele szefa grupy Wagnera. Nie było obecnych żadnych oficjeli i przedstawicieli władzy.

Biały Dom: Władimir Putin stoi za śmiercią Jewgienija Prigożyna

Okoliczności śmierci Jewgienija Prigożyna nadal pozostają tajemnicą. Po rozbiciu się samolotu, którym leciał szef grupy Wagnera, rodzina zmarłej w katastrofie stewardessy zwróciła uwagę na jej słowa tuż przed startem. Najpierw kobieta wskazywała na dziwną naprawę oraz opóźnienie lotu.

We wtorek rzeczniczka Białego Domu wprost oskarżyła Władimira Putina o zlikwidowanie Prigożyna. - Wszyscy wiedzą, że Kreml ma długą historię zabijania przeciwników politycznych i bardzo jasne jest, co tu się stało - powiedziała Karine Jean-Pierre.

Źródło: radiozet.pl, Onet.pl

Tagi: Rosja Pogrzeb