Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Osiem gwiazdek na grobie nauczycielki. Cmentarz reaguje, rodzina nie ustąpi
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 28.08.2023 19:15

Osiem gwiazdek na grobie nauczycielki. Cmentarz reaguje, rodzina nie ustąpi

cmentarz groby
(zdj. ilustracyjne) MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Nauczycielka zażyczyła sobie na grobie wyrycia ośmiu gwiazdek. Rodzina zmarłej i zarządca cmentarza mogą spotkać się w sądzie. Administracja chce, by usunąć gwiazdki z nagrobka, ale najbliżsi nie mają zamiaru tego robić z racji, iż była to ostatnia wola zmarłej kobiety. - Cenzurę chcą na cmentarzu wprowadzać? - pyta znajoma nauczycielki, o której grobie usłyszała cała Polska.

Ciąg dalszy skandalu na poznańskim cmentarzu

Cmentarz z Międzychodu znalazł się na ustach całej Polski. Wszystko za sprawą grobu nauczycielki, która w ostatniej woli zawarła nietypową prośbę na temat tego, jak wyglądać ma płyta nagrobna jej mogiły.

Nauczycielka z Międzychodu chciała, by grób ozdobić ośmioma gwiazdkami.  To symbol wulgarnego hasła “J***ć PiS”. Rodzina spełniła życzenie zmarłej, a jeden z widzów TVP3 Poznań postanowił nagłośnić sprawę. Rozpętała się burza.

Sebastian M. nie odpowie za zabójstwo, a za wypadek? Ekspert nie ma wątpliwości

Rodzina zmarłej gotowa jest iść do sądu

Administracja cmentarza w związku z ogólnopolską dyskusją na temat grobu nauczycielki zabrała głos w sprawie ośmiu gwiazdek wyrytych w kamieniu. - Napis na wskazanym nagrobku bez wątpienia narusza Regulamin Cmentarza i zakłóca powagę miejsca. Zarządca cmentarza podjął działania zmierzające do skontaktowania się z dysponentem grobu i wyjaśnienia zaistniałej sytuacji - przekazała spółka Aqualift w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

ZOBACZ: Więzienie za tablice rejestracyjne? 1 października zmieniły się przepisy

GW dotarła również do rodziny zmarłej. Bliscy powiedzieli wprost, że nie zamierzają usuwać ośmiu gwiazdek z grobu. W przypadku braku zmiany stanowiska zarządcy cmentarza sprawa najprawdopodobniej zakończy się w sądzie. Słowa córki kobiety pokazują, że rodzina nauczycielki nie ma zamiaru ustąpić.

Nauczycielka chciała ośmiu gwiazdek wyrytych na grobie, rodzina spełniła życzenie

- Te osiem gwiazdek to sprawa między mną a moją mamą i nikomu nic do tego. Jeśli komuś przeszkadzają gwiazdki na tym grobie, to rozumiem, że wszystkie groby z gwiazdką dostaną prośbę o ich usunięcie. Podejrzewam, że będzie to większość grobów na cmentarzach - powiedziała córka kobiety, o której grobie usłyszała cała Polska.

ZOBACZ: Eksperci już wiedzą, jaka zima czeka Polaków. Wszyscy się mylili

Głos zabrała również koleżanka nauczycielki. Większość znajomych jest zaskoczona całym zamieszaniem, gdyż zmarła co prawda była przeciwniczką rządów PiS, ale nie propagowała hejtu i nie odnosiła się do nikogo wulgarnie

- TVP rozdmuchało sprawę. Jaki to jest wulgaryzm, proszę mi powiedzieć, te gwiazdki? A teraz cenzurę chcą na cmentarzu wprowadzać? Inwigilują zmarłych? To nieporozumienie jest - powiedziała w rozmowie z GW pani Elżbieta, która dobrze znała zmarłą nauczycielkę.

Źródło: gazeta wyborcza