NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wagnerowcy odebrali ciało Jewgienija Prigożyna. Wyciekły szczegóły ws. pogrzebu
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 28.08.2023 15:15

Wagnerowcy odebrali ciało Jewgienija Prigożyna. Wyciekły szczegóły ws. pogrzebu

Śmierć Prigożyna
VLADIMIR NIKOLAYEV/AFP/East News

W rosyjskich mediach pojawiły się informacje odnośnie pochówku Jewgienija Prigożyna, który zginął w środę (23.08) w katastrofie samolotu lecącego z Moskwy do Petersburga. Wiadomo, jaki charakter będzie miała uroczystość.

Jewgienij Prigożyn zginął w katastrofie lotniczej

W środę (23.08) media obiegła informacja o śmierci przywódcy Grupy Wagnera. W katastrofie prywatnego samolotu z Moskwy do Petersburga oprócz Jewgienija Prigożyna zginął też m.in. jego najbliższy współpracownik Dmitrij Utkin.

Za śmierć Prigożyna z dużym prawdopodobieństwem odpowiada rosyjski dyktator, który w ten sposób mógł się zemścić za przeprowadzoną przez najemników dwa miesiące temu nieudaną próbę tzw. marszu na Moskwę, czemu oczywiście zaprzecza rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow.

27 sierpnia Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej przekazał, że zakończono już badania genetyczne, które potwierdziły tożsamość 10 pasażerów podróżujących prywatnym samolotem Embraer Legacy. - Ustalono, że odpowiadają liście podanej w karcie lotu - czytamy komunikacie przytoczonym przez RIA Novosti.

Na co zmarł Andrzej Precigs? Aktorka "M jak miłość" ujawniła bolesną prawdę

Wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb Prigożyna

Mający swoich informatorów w rosyjskich służbach telegramowy kanał WCzK-OGPU poinformował o szczegółach pochówku Jewgienija Prigożyna.

Z informacji udostępnionych na kanale wynika, że wagnerowcy mieli odebrać z kostnicy ciała Prigożyna, Dmitrija Utkina i innych członków grupy, którzy zginęli w katastrofie. - Ciała zostaną przewiezione do Petersburga, gdzie odbędzie się pogrzeb Prigożyna - podano. Sama uroczystość ma być skromna i wezmą w niej udział tylko najbliższa rodzina i osoby posiadające specjalne wejściówki. 

Uroczystość będzie miała charakter prywatny

Twórcy kanału WCzK-OGPU ustalili, że rodzina Walerija Czekałowa zapowiedziała, iż jego pochówek odbędzie się we wtorek (29.08). Z dużym prawdopodobieństwem tego samego dnia odbędzie się pogrzeb Prigożyna. 

- Pozostaje pytanie czy zostanie pochowany podczas zamkniętej ceremonii, czy władze pozwolą na ogólnokrajowe pożegnanie lidera Grupy Wagnera. Jak dotąd wszystko wskazuje jednak na to, że takich obchodów nie będzie, a władze poinformują, że takie było życzenie bliskich - czytamy. 

Żródło: RIA Novosti, Telegram/ WCzK-OGPU