Goniec.pl
mężczyzna nie żyje

Marek BAZAK/East News

Piotrków Trybunalski: W Areszcie Śledczym znaleziono dwa ciała

30 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Strażnicy, którzy weszli do jednej z celi w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim, znaleźli dwa ciała mężczyzn w nocy z 26 na 27 maja. Funkcjonariusze prowadzą postępowanie w tej tajemniczej sprawie. Nie wyklucza się, że mogło dojść do podwójnego samobójstwa. Obaj zatrzymani zmarli w wyniku powieszenia.

Ciała dwóch mężczyzn zostały znalezione przez funkcjonariuszy Straży Więziennej, którzy pracują w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim. Zwłoki należały do osób w wieku 59 i 42 lata. Tajemnice są okoliczności śmierci obu skazanych, którzy przebywali w jednej z celi.

Co ciekawe, ciała mężczyzn zostały znalezione w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim, który jest jednym z najlepiej zabezpieczonych i najnowocześniejszym budynków tego typu w całej Polsce. Funkcjonuje w nim od 2003 roku. Skazani trafili do jednej celi.

Mężczyźni znalezieni martwi w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim

Jeden z mężczyzn trafił do Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim wskutek decyzji Sądu Rejonowego w Radomsku. Drugi natomiast został wysłany tam przez Sąd Okręgowy w Piotrkowie. Nie wiadomo jednak, za jakie przestępstwa ich skazano.

Pewne jest, że obaj zatrzymani wylądowali we wspólnej, dwuosobowej celi Nie wiadomo natomiast, co wydarzyło się za zamkniętymi drzwiami i dlaczego obaj postanowili targnąć się na swoje życie. Scenariusz przypomina nieco zagadkowe filmy kryminalne.

[EMBED-243]

O tej sprawie wypowiedziała się już rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Magdalena Czołnowska-Musioł. Kobieta oświadczyła, że obaj mężczyźni zginęli w wyniku powieszenia. Ofiary były w wieku 42 i 59 lat. Dokonano już oględzin z udziałem lekarza oraz prokuratora.

Jak zginęli mężczyźni?

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzeczniczkę prokuratury ustalono, że między osadzonymi mężczyznami nie doszło do walki. W celi panował względny porządek. Na ich ciałach nie zaobserwowano też żadnych śladów przemocy.

Więźniowie mieli powiesić się na sznurkach od kaptura bluz. W toku śledztwa stwierdzono już, że nie było tam osób trzecich, które nakłoniłyby lub zmusiłyby ich do samobójstwa. Najprawdopodobniej nie doszło też do zabójstwa i upozorowania zamachu na własne życie.

Wszystko więc wskazuje na to, że osadzeni popełnili samobójstwo w związku z problemami osobistymi. Fakt, że przebywali razem w celi, może jednak wydawać się dość zaskakujący. Jak dotąd śledczy nie zebrali podejrzanych dowodów.

Początkowo rozpoczęto śledztwo z artykułu 151 Kodeksu Karnego - w sprawie nakłaniania lub udzielania pomocy w samobójstwie, jak przekazał „Dziennik Łódzki”.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Do 31 maja seniorzy muszą rozliczyć się z ZUS-em

  • Monika Richardson znalazła miłość. Pojawiło się wspólne zdjęcie pary

  • Tragiczny wypadek pod Środą Wielkopolską, nie żyje 41-latek. Opublikowano nagranie

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >