Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pięć osób poszkodowanych, w tym dziecko. Lądował śmigłowiec LPR
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 07.04.2024 08:06

Pięć osób poszkodowanych, w tym dziecko. Lądował śmigłowiec LPR

samochody, wypadek
OSP Niemcza

Czołowe zderzenie samochodów pod Łagiewnikami (woj. dolnośląskie). Łącznie w wypadku na drodze krajowej numer 8 brały udział trzy pojazdy. Obrażenia odniosło aż pięć osób. Wśród rannych znalazło się dziecko.

Dolny Śląsk: zderzyły się trzy samochody

Niebezpieczny wypadek z udziałem dziecka miał miejsce w sobotę (06.04) na Dolnym Śląsku. Niedługo po godzinie 19.00 na drodze krajowej numer 8 w Wilkowie Wielkim na trasie między Niemczą a Łagiewnikami zderzyły się trzy samochody.

Dwa z pojazdów biorących udział w zderzeniu zderzyły się czołowo. Na miejsce wezwano straż pożarną, policję oraz pogotowie. W związku z liczbą poszkodowanych na drodze, gdzie doszło do wypadku, lądował również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Tragiczny finał poszukiwań 34-letniego Damiana. Ciało odnalazł ojciec Krzysztofa Dymińskiego

Lądował śmigłowiec LPR, wśród rannych dziecko

Ochotnicza Straż Pożarna z Niemczy, której druhowie brali udział w akcji ratowniczej po wypadku, przekazała, iż rannych zostało pięć osób. Wśród poszkodowanych znalazło się dziecko. Nie jest znany jego wiek ani to, jak poważne obrażenia odniosło.

ZOBACZ: ZUS wysyła listy do Polaków. W środku ważne informacje

Rozbite samochody na dłuższy okres zablokowały popularną trasę. Droga początkowo była nieprzejezdna. Konieczne było nie tylko udzielenie pomocy poszkodowanym, ale również usunięcie porozbijanych samochodów. Kiedy ruch wrócił na DK 8, pojazdy przepuszczane były wahadłowo. Normalna drożność trasy na Łagiewniki została już przywrócona i kierowcy nie muszą korzystać z objazdów.

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia

Nie są jeszcze znane przyczyny wypadku z udziałem dziecka. Policja zabezpieczyła dowody, które pomogą wyjaśnić, jak doszło do zderzenia trzech pojazdów. Kluczowe mogą okazać się zeznania kierowców oraz pasażerów wszystkich samochodów.

Źródło: OSP Niemcza