Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Patryk Jaki dostaje groźby
Irmina Jach
Irmina Jach 27.09.2021 20:44

Patryk Jaki dostaje groźby

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Screen z "Faktów" prod. TVN

Patryk Jaki twierdzi, że po materiale "Faktów" TVN dostaje wiele gróźb i nieprzychylnych komentarzy. Polityk opublikował w mediach społecznościowych zrzuty ekranu ze swojej skrzynki odbiorczej. Zwrócił się bezpośrednio do dziennikarzy stacji.

- Po materiale w "Faktach" TVN o tym, że "Jaki krytykuje Unię a bierze z niej kasę" (oczywiście bez info, że zarabiam dokładnie tyle ile inni posłowie i mniej niż Donald Tusk) moja skrzynka jest pełna gróźb i mowy nienawiści. Wszyscy używają argumentów usłyszanych w TVN - napisał Patryk Jaki na Facebooku.

Patryk Jaki jest szykanowany?

Patryk Jaki miał zacząć otrzymywać groźby po tym, jak TVN wyemitował materiał, w którym przywołano bilans zysków i strat wynikających z członkostwa w Unii Europejskiej. Sugerowano, że jest on nierzetelny i powstał polityczne na zamówienie.

Ze wspomnianego raportu przedstawionego niedawno przez europosła Solidarnej wynika, że Polska straciła 535 miliardów złotych na członkostwie w Unii Europejskiej. TVN twierdzi z kolei, że nasz kraj zyskał prawie bilion złotych, co miało zostać poparte obliczeniami ekspertów z Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Dziennikarze zarzucili Patrykowi Jakiemu, że zaprezentowany przez niego raport powstał dzięki środkom unijnym. TVP twierdzi z kolei, że "eurodeputowanemu zarzucono także [...] że pobiera (taką, jak pozostali członkowie EP) pensję". Polityk nie mógł pogodzić się z krytyką. - Pomijając również fakt, że równie dobrze dla równowagi można by użyć argumentu, że posłowie opozycji biorą kasę z budżetu Polski a krytykują i donoszą na Polskę. Prawda drogi TVN-ie? - pisał Patryk Jaki na Facebooku.

Internauci przesadzili?

Patryk Jaki uzupełnił wpis o zrzuty ekranu ze swojej skrzynki odbiorczej. Możemy zobaczyć na nich wiadomości zawierające liczne wyzwiska i groźby. Komentarze internautów pełne są wulgaryzmów i niepochlebnych opinii o działalności polityka.

- Naucz się człowieku liczyć. Doisz Unię, a kraju nie płacisz nawet złotówki podatków. [...] Hańba, tacy jak ty niszczą nasz kraj. Ludzie ci tego nie zapomną - brzmi najłagodniejsza z zaprezentowanych wiadomości.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: TVN24/TVP/Facebook

Tagi: TVN