Goniec.pl

flickr.com/wataamee

Panna młoda zobaczyła prezent ślubny od rodziców i zdębiała. Internauci nie kryli oburzenia

29 Marca 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

Wybór prezentu ślubnego często budzi duże kontrowersje. Tak było w przypadku jednej z amerykańskich rodzin. Mężatka o swojej historii opowiedziała na popularnym forum internetowym. Prezent, który kobieta otrzymała od swoich rodziców, wywołał u niej potężne oburzenie. Masa krytyki płynęła również z licznych komentarzy użytkowników.

Trudności z wyborem odpowiedniego prezentu ślubnego

Po otrzymaniu zaproszenia na ślub wiodącym tematem rozmów dotyczących uroczystości, staje się wysokość kwoty, którą należy wrzucić do koperty. Zdarza się też, że goście wybierają inną drogę, wręczając młodej parze prezenty rzeczowe. Niemniej jednak wybór ten wiąże się ze sporymi trudnościami i często może stać się kością niezgody między bliskimi. Taka sytuacja miała miejsce w pewnej amerykańskiej rodzinie…

Już wkrótce listonosze zapukają do drzwi milionów Polaków, niosą złe wieści. Wręczą ważne pismo

Już wkrótce listonosze zapukają do drzwi milionów Polaków, niosą złe wieści. Wręczą ważne pismo

CZYTAJ DALEJ

Panna młoda i jej gorzkie wspomnienia ze ślubu

Panna młoda swoją historię opisała na jednym z forów internetowych. Chcąc pozostać anonimową, podpisała się jako WeddingGifted. We wpisie kobieta wspominała zdarzenie związane z jej ślubem.

Internautka w prezencie ślubnym od swoich rodziców otrzymała pieniądze. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie odkrycie, którego dokonała po zakończeniu podróży poślubnej. Z rozmowy z siostrą, której ślub miał miejsce wcześniej, wynikało, że w prezencie otrzymała ona od rodziców dwukrotnie wyższą kwotę. Autorka wpisu nie mogła zrozumieć tego, czym spowodowana była tak duża różnica w darowanych pieniądzach. Rodzinie nigdy nie brakowało funduszy, a córki były często rozpieszczane.

Kobieta nie mogąc pogodzić się z tą sytuacją, postanowiła wprost zapytać o powód swoich rodziców. Byli z nią w pełni szczerzy. Wytłumaczyli, że niższa kwota była związana z zarobkami jej męża. "Dostosowaliśmy sumę do waszego stylu życia" - miała oznajmić jej matka. Rodzice zaznaczyli, że jej siostra wybrała partnera, dzięki któremu będzie mogła żyć na takim poziomie, jak dotychczas. Można więc wywnioskować, że pośrednio chcieli dać kobiecie do zrozumienia, że nie są do końca zadowoleni z jej wyboru.

Zachowanie rodziców oburzyło internautów

Sytuacja wywołała ogromne poruszenie wśród internautów. Użytkownicy byli oburzeni sposobem postępowania rodziców panny młodej. Swoją złość ukazali w licznych komentarzach pod wpisem. 

“To wyjątkowo okrutne i niesprawiedliwe podejście.”, "Mogli powiedzieć, że nie są już w tak dobrej sytuacji finansowej, jak byli, kiedy twoja siostra brała ślub. Ale komentowanie tego, ile zarabiacie, jest w zasadzie sposobem powiedzenia - masz mniej, ponieważ wybrałaś partnera, który naszym zdaniem na ciebie nie zasługuje.", "Wydaje się, jakby był to sposób na poróżnienie sióstr.", "Wygląda na to, że rodzice mają już ulubioną córkę i zięcia." - czytamy w komentarzach.

Źródło: kobieta.onet.pl

Policja z całej Polski szuka tej kobiety. Oburzające, czego się dopuściła, haniebny czyn

Policja z całej Polski szuka tej kobiety. Oburzające, czego się dopuściła, haniebny czyn

CZYTAJ DALEJ
Beata Tyszkiewicz

Na jaw wyszła niepokojąca prawda o stanie zdrowia Beaty Tyszkiewicz. "Odcięła się od świata"

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

pieniądzeŚlub

Podobne artykuły

Wiadomości

Kiedy darmowe leki dla osób 65+ i dzieci? Minister zdrowia mówi o pośpiechu rządu
Czytaj więcej >

Polska

Wstrząsające nagranie z polskiej myjni obiegło sieć. Świadkowie próbowali reagować
Czytaj więcej >

Polska

Ksiądz miał dotykać uczennice na religii. Dyrektorka zareagowała, wieś chciała wywieźć ją na taczkach
Czytaj więcej >

Życie

Grzybiarze nie ukrywają swojej ekscytacji. Ekspert zabrał głos, rozwiał wszelkie wątpliwości
Czytaj więcej >

Wiadomości

Tragedia na S8. Nie żyje młoda kobieta idąca poboczem. Kierowca zatrzymał się 2 kilometry dalej
Czytaj więcej >

Wiadomości

Żona weszła do domu i znalazła ciało męża. 45-letni Polak został zamordowany
Czytaj więcej >
Dawid Szczurek

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]