Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Pakowała prezenty pod choinkę. W jednej chwili w katastrofie lotniczej straciła dwójkę dzieci i męża
Monika Majko
Monika Majko 21.12.2021 17:40

Pakowała prezenty pod choinkę. W jednej chwili w katastrofie lotniczej straciła dwójkę dzieci i męża

Matka z dziećmi
GoFundMe

Tuż przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia media obiegły informacje o dramatycznym wypadku lotniczym. Catherine Di Blasio w jednej chwili straciła byłego partnera, a także dwójkę dzieci. Tragiczny lot miał być prezentem urodzinowym dla jej 9-letniego syna.

14 lat temu Catherine Di Blasio wraz ze swoim partnerem, Chrisem, przeprowadziła się z Kanady do Australii. Para wspólnie wychowywała dwójkę dzieci - 9-letniego syna Lukasa i 10-letnią córkę, Lavinię.

W tym roku Chris wpadł na pomysł wyjątkowej niespodzianki urodzinowej dla syna. 41-latek poprosił swojego szefa, milionera i pilota amatora, by zorganizował dla jego dzieci lot swoim samolotem. Wszystko miało się odbyć w zeszłym miesiącu, jednak niespodziankę przełożono z powodu złej pogody.

Mężczyzna zaplanował wyjątkową urodzinową niespodziankę dla swojego syna

W końcu jednak nadszedł dzień, gdy rodzeństwo z rodzicami pojawiło się na lotnisku w Radcliffe. Chris wraz z dziećmi zajął miejsca pasażerskie, a za sterami maszyny zasiadł szef 41-latka, 67-letni milioner Roy Watterson. Catherine umówiła się z byłym partnerem na wspólny lunch po locie i wróciła do domu. - Po prostu powiedziałam im: "Bawcie się dobrze, kocham was". Mój syn odwrócił się i powiedział: "Ja też cię kocham, mamo" i poszli - wyznała Catherine Di Blasio, cytowana na łamach "Courier Mail".

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Gdy mijały kolejne godziny, a jej bliscy nie wracali, kobieta zaczęła się niepokoić. Catherine zabrała się więc za pakowanie świątecznych prezentów dla swoich dzieci, by nie marnować czasu. Nagle usłyszała pukanie do drzwi. - Otworzyłam drzwi i zobaczyłam trzech mundurowych. Powiedzieli, że mają złe wieści. [...] Nawet facetowi trudno było mi powiedzieć, co się stało. Nie wiedział, jakich słów użyć. To było okropne - wyznała Catherine.

Samolot spadł do bagna

Lot miał odbyć się nad zatoką Moreton. Z zeznań świadków tragedii wynika, że samolot Rockwell Commander 114 miał zacząć się chwiać, a następnie wpadł w przybrzeżne bagno tuż za pasem startowym. Po starcie maszyna prawdopodobnie miała problemy z silnikiem.

Ratownicy wraz z nurkami policyjnymi wydobyli cztery ciała z zanurzonego w bagnie wraku. Rodzina pilota samolotu czekała na niego w hangarze. Bliscy milionera byli zdruzgotani informacją o katastrofie.

- Tak tragiczny wypadek tuż przed Bożym Narodzeniem to ostatnia rzecz, przez jaką jakakolwiek rodzina powinna przechodzić - powiedział w rozmowie z dziennikarzami inspektor policji Craig White.

Na razie nie ustalono dokładnych przyczyn tragicznego wypadku lotniczego. Teraz wyjaśnieniem tej sprawy zajmuje Australijskie Biuro Bezpieczeństwa Transportu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: Courier Mail