Goniec.pl

Iberion

Pabianice: Chciał wziąć odwet na zmarłej teściowej. Wylądował na komisariacie

5 Lutego 2023

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Niecodzienne sceny na cmentarzu w Pabianicach (woj. łódzkie). 36-letni mężczyzna udał się w "odwiedziny" na grób swojej zmarłej teściowej i postanowił sprawić jej pośmiertny prezent, dewastując nagrobek kobiety. Pech chciał, że akcja nie do końca przebiegła po jego myśli, a on sam wylądował najpierw w szpitalu, a później też na miejscowej komendzie. Wkrótce okazało się, że śmiałość i wylewność kochanego zięcia spowodowana była upojeniem alkoholowym.

Pabianice. Chciał zemścić się na teściowej, sam wpadł w tarapaty

Któż z nas nie zna dowcipów o wścibskich teściowych, będących przyczyną sennych koszmarów wybranków ich córek? W niektórych przypadkach antypatie są nawet tak silne, że potrafią skutecznie powstrzymywać mężczyzn przed ożenkiem i koniecznością tolerowania siebie nawzajem.

Kiedy jednak miłość wygrywa, wraz z zaślubinami niejeden zięć skazuje się na przymus życia we względnej zgodzie, powodującej frustrację. Nic więc dziwnego, że dla niektórych odejście "ukochanej" mamusi to z jednej strony rodzinna strata, ale z drugiej niepowtarzalna okazja od wyzwolenia się w końcu z jej przytłaczającej niewoli. Z takiego założenia wyszedł przynajmniej 36-latek z Pabianic, który w podzięce za wspólne lata chciał sprawić zmarłej "mamusi" nieoczekiwany prezent.

36-latek został przygnieciony przez płytę nagrobkową

Cała sytuacja miała miejsce w piątek 3 lutego po godzinie 18 na cmentarzu w Pabianicach. Mężczyzna udał się tam w celu zniszczenia nagrobku swojej teściowej, ale nie przypuszczał, że ta sprawi mu jeszcze większy kłopot, niż było to za jej życia.

Próbując zdewastować nagrobną płytę, fragment monumentu spadł bowiem 36-latkowi na nogę, poważnie ją raniąc. Konieczna była więc interwencja straży pożarnej i pogotowia.

- Mężczyzna był w utrudnionym kontakcie logiczno-słownym. Pod płytą miał uwiezioną prawą nogę. Uwolniliśmy go i przekazaliśmy ratownikom medycznym — przekazał portalowi zyciepabianic.pl dyżurny pabianickich strażaków.

Ostatecznie mężczyzna trafił na policyjną komendę, gdzie umieszczono go w areszcie. Okazało się także, że podczas aktu dewastacji był pod wpływem alkoholu. Obecnie oczekuje na postawienie zarzutów. Straty, których dokonał oceniono wstępnie na ok. 20 tys. zł.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

  • Miał oszukać kontrahentów na ponad 9,5 mln zł. Przedsiębiorca został doprowadzony do prokuratury

  • Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Źródło: zyciepabianic.pl, Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Fryzjerka otrzymała 304 tys. zł zasiłku. ZUS chciał ją pozbawić tej kwoty, ale przedsiębiorczyni wygrała w sądzie
Czytaj więcej >

Polska

Otrzymała do zapłaty podatek od nieruchomości i załamała ręce. Polacy nie mogą uwierzyć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przed nami dynamiczne dni w pogodzie. Najpierw burze, później eksplozja ciepła
Czytaj więcej >

Wiadomości

Bydgoszcz. Zaginęła 17-letnia Wiktoria Obrembska. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zielona Góra. Dramatyczne znalezisko koło szpitala. Nie żyje 41-letni pacjent
Czytaj więcej >

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]