Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Finanse > Ostatnia szansa na 6 tys. zł od rządu. Termin mija lada chwila
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 16.02.2024 08:17

Ostatnia szansa na 6 tys. zł od rządu. Termin mija lada chwila

kalendarz
Iberion (materiały własne)

Jeszcze tylko do 30 czerwca Polacy mają czas na złożenie wniosku o dofinansowanie z jednego z rządowych programów. Mimo iż czasu wydaje się być jeszcze sporo, to warto się pospieszyć, bo koło nosa może nam przejść nawet do 80 proc. zwrotu na inwestycje. O czym mowa? Wyjaśniamy.

Program "Moja Woda". Warto się pospieszyć

Wraz z końcem czerwca mija czas na złożenie wniosku o dofinansowanie z programu "Moja Woda". Wnioski o pieniądze z rządowego z programu można składać od 3 sierpnia 2023 r., a wszelkie inwestycje muszą zostać rozpoczęte przed 30 czerwca 2024 r.

Rząd przeznacza na cały program budżet w wysokości 130 mln zł. Można otrzymać do 80 proc. zwrotu na inwestycje, ale nie więcej niż 6 tys. zł.

Inflacja w styczniu 2024. GUS podał nowe dane. Odczyt niższy, niż zakładano

Program "Moja Woda" dobiega końca

Zgodnie z informacjami, jakie widnieją na stronach rządowych, program Moja Woda dobiega końca 30 czerwca 2024 r. Wnioski o pieniądze na dofinansowanie zbiorników wodnych pozwalających na  zbieranie deszczówki przyjmowane były po raz pierwszy 1 czerwca 2020 r., a ostatnia edycja programu Moja Woda rozpoczęła się 3 sierpnia 2023 r.

ZOBACZ: Seniorzy powinni uważać. Można stracić część emerytury, chodzi o limity

Kwestią przyjmowania wniosków o dofinansowanie zajmują się Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. O pieniądze starać się można, składając odpowiednie dokumenty i wniosek na projekty o wartości większej niż 2 tys. zł. Pojemność zbiorników, które mogą zostać dofinansowane, musi osiągać co najmniej 2 tys. litrów. 

Na co można otrzymać pieniądze?

Jak podaje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, rządowe dofinansowanie z programu "Moja Woda" wykorzystać można między innymi na zakup, montaż, czy budowę instalacji takich jak:

  • przewody odprowadzające wody opadowe zebrane z rynien,
  • wpustów do zbiornika nadziemnego; podziemnego, otwartego lub zamkniętego, szczelnego lub infiltracyjnego;
  • instalacji rozsączającej, zbiornik retencyjny nadziemny, podziemny, otwarty lub zamknięty, szczelny lub infiltracyjny;
  • elementy do nawadniania lub innego wykorzystania zatrzymanej wody;

ZOBACZ: Waloryzacja emerytur niższa od zapowiadanej. Ile stracą emeryci?

Należy podkreślić, że każdy, kto otrzymał pieniądze z programu "Moja Woda" zobowiązany jest przechowywać wszelkie faktury za zakupy dokonane na rzecz przebudowy w czasie trwania przedsięwzięcia, co najmniej 3 lata od daty zakończenia.

Tagi: pieniądze