Goniec.pl > Wiadomości > Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 27.05.2023 17:26

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków

Żabka
Iberion

Ważny apel opolskiej policji. Funkcjonariusze poszukują osób, które w nocy z czwartku na piątek (25/26.05) były świadkami śmiałego rozboju w Żabce przy ul. Grota-Roweckiego. W akcji udział brało około 30 osób. Ci, bez żadnych zahamowań i skrupułów, splądrowali sklep na oczach zszokowanych pracowników.

"Burda" w Żabce w Opolu

Policja w Opolu ma ręce pełne roboty, bowiem od piątkowej nocy (25/26 maja) intensywnie poszukuje sprawców bezczelnego czynu, mającego miejsce w Żabce zlokalizowanej na osiedlu Armii Krajowej, a dokładniej przy ul. Grota-Roweckiego.

Wtedy to grupa około 30 osób weszła, jak gdyby nigdy nic, do sklepu i zaczęła zgarniać z półek alkohol, słodycze oraz różnego rodzaju przekąski. Sęk w tym, że nikt nie miał zamiaru uiścić za nie żadnej zapłaty.

Polak mieszkał obok Tiny Turner. Ujawnił, jaką była sąsiadką

Sprawcy zakpili z obsługi i uciekli

Całą zuchwałą akcję obserwowali wprawieni w osłupienie pracownicy sklepu, których zdziwienie jeszcze bardziej spotęgował fakt, że “klienci” podeszli do kasy i rzucili na ladę marne grosze, śmiejąc się, a następnie szybko opuszczając lokal. Obsłudze nie pozostało nic innego, jak tylko zawiadomić o wszystkim firmę ochroniarską, ale posiłki przybyły za późno. Sprawców do dziś nie udało się złapać.

Policja poszukuje świadków

W związku z brakiem zadowalających efektów poszukiwań sprawę zgłoszono na policję, a ta rozpoczęła działania nakierowane na dotarcie do świadków zdarzenia.

Jak przypomniała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Opolu, asp. Agnieszka Nierychła, kradzież to przestępstwo ścigane z urzędu, za które grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Wstępne informacje wskazują na to, że sprawcy “burdy” dokonali jej tuż po tym, jak brali udział w wieczornym koncercie.

Źródło: PAP