Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > USA: 7-latek aresztowany po celowym podpaleniu domu. Zdjęcie płonącego budynku obiegło media
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 26.05.2023 18:26

USA: 7-latek aresztowany po celowym podpaleniu domu. Zdjęcie płonącego budynku obiegło media

Pożar USA
Jackson County WV Sheriff's Department/Facebook

W środę 24 maja siedmiolatek z hrabstwa Jackson w Wirginii Zachodniej (USA) podpalił dom, w którym spali jego rodzice. Dziecko aresztowano następnego dnia. Zdjęcie płonącego budynku zostało udostępnione przez przedstawicieli szeryfa i obiegło media.

7-latek z USA podpalił dom, w środku byli jego rodzice

Szokujące wieści ze Stanów Zjednoczonych. Jak przekazał Departament Szeryfa Hrabstwa Jackson w stanie Wirginia Zachodnia, 7-latek został aresztowany i oskarżony o podpalenie pierwszego stopnia. Podłożył ogień w domu swojej rodziny. 

Przedstawiciele szeryfa poinformowali, że w środę (24.05) ok. 11:00 czasu lokalnego dziecko celowo podpaliło dom ze swoimi rodzicami w środku. Policja nie ujawniła, dlaczego chłopiec, którego imienia nie ujawniono, podpalił budynek.

Nowe fakty ws. małżeństwa z Warszawy. Zaskakujące doniesienia od właściciela pensjonatu

Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego

Wszyscy w środku wyszli z tego tragicznego zdarzenia cało, ale dwie osoby doznały lekkich poparzeń. Zdjęcie płonącego domu zostało udostępnione na Facebooku przez przedstawicieli szeryfa, którzy przekazali, że dochodzenie jest w toku, a charakter sprawy jest delikatny, dlatego na razie nie będą udostępniali szczegółów.

Wiadomo jednak, że następnego dnia (25.05) służby aresztowały ojczyma podpalacza. 38-letni Aaron Hufford został zatrzymany za znęcanie się nad 7-latkiem. 

Prawo stanowe zezwala na zatrzymanie tak małego dziecka

Jak to możliwe, że aresztowano 7-latka? Prawo stanowe w Wirginii Zachodniej umożliwia postawienie tak małym dzieciom zarzutów przy tego rodzaju przestępstwach. Przepisy dotyczące takich praktyk różnią się w zależności od stanu. Na przykład dopiero w 2022 roku w Nowym Jorku wprowadzono przepisy zakazujące takiego postępowania, gdy gubernator stanu, Kathy Hochul, podpisała odpowiednią ustawę.

Źródło: CBS News