Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Noworodek w ciężkim stanie trafił do szpitala. Babcia i rodzice w rękach policji
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 20.06.2024 13:37

Noworodek w ciężkim stanie trafił do szpitala. Babcia i rodzice w rękach policji

policja
Fot. materiały Iberion

W środę 19 czerwca do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim trafił 19-dniowy noworodek. Dziecko było w ciężkim stanie, miało poważne obrażenia głowy. W związku ze sprawą zatrzymano rodziców i babcię dziecka.

Skatowany noworodek

W środę 19 czerwca do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim trafił 19-dniowy noworodek z ciężkimi obrażeniami głosy. W związku z podejrzeniem skatowania dziecka personel szpitala powiadomił policję.

Policjanci otrzymali informację ze szpitala o tym, że karetka pogotowia przywiozła 19-dniowego noworodka z obrażeniami głowy - przekazała w rozmowie z tvn24.pl prokurator Agnieszka Hornicka-Mielcarek z Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Zaginiona 39-letnia Natalia nie żyje. Mąż kobiety zatrzymany

Aresztowani rodzice i babcia dziecka

Stan hospitalizowanego dziecka oceniany jest na bardzo poważny. Przywieziony noworodek miał rozległe obrażenia głowy, oczy, a ponadto wiele siniaków i krwiaki. Policja aresztowała rodziców i babcię dziecka. 25-letnia matka i 27-letni ojciec oraz 58-letnia babcia w chwili zatrzymania byli trzeźwi.

Obrażenia głowy dziecka są bardzo poważne. Wszystko wskazuje na to, że zostały spowodowane przez osoby trzecie. Czy był to upadek, czy było to potrząsanie, czy uderzenie – tego obecnie nie wiemy i to jest badane – powiedziała PAP prok. Hornicka-Mielcarek.

Trwa walka o życie noworodka

Z uwagi na to, że obrażenia dziecka są tak duże, zachodzi duże prawdopodobieństwo, że zostały spowodowane przez osoby trzecie. W związku z tym śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura

Stan dziecka jest na tyle poważny, że rokowania są bardzo złe. Szanse na przeżycie tego chłopca są nikłe. Lekarze niewiele mogą już zrobić – powiedział w rozmowie z portalem naszemiasto.pl Paweł Trzciński, rzecznik gorzowskiego szpitala.