Goniec.pl > Wiadomości > Nowe wiadomości o Władimirze Putinie. Miał skulony trząść się ze strachu w łazience
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 05.06.2023 15:48

Nowe wiadomości o Władimirze Putinie. Miał skulony trząść się ze strachu w łazience

Władimir Putin
SERGEI KARPUKHIN/AFP/East News

Ostatnio coraz częściej mówi się o różnych dolegliwościach zdrowotnych, które dotykają Władimira Putina. Istnieją niepotwierdzone spekulacje na temat ewentualnej diagnozy choroby Parkinsona oraz walki z nowotworem, a niedawno pojawiły się doniesienia o możliwych epizodach ostrych stanów lękowych. Niektórzy zauważają te objawy w jego zachowaniu.

Coraz więcej doniesień na temat złego stanu zdrowia Putina

Co najmniej od rozpoczęcia agresji Rosji na Ukrainę media obiegają doniesienia o rzekomym złym stanie zdrowia Władimira Putina. Ma to być jednym z powodów, przez które przywódca Rosji jest skory do podejmowania ogromnego ryzyka strategicznego. Według doniesień medialnych Władimir Putin jest stale otoczony zespołem lekarzy, w tym onkologa.

Latem 2022 roku dziennikarze śledczy na łamach francuskiego "Paris Match" przekazali, że w zagranicznych podróżach dyktatorowi zawsze towarzyszy funkcjonariusz Federalnej Służby Ochrony Federacji Rosyjskiej, który jest odpowiedzialny za zbieranie moczu i kału przywódcy.

Odchody są zbierane do specjalnej walizki i zabierane do Rosji. Działania te mają być prowadzone w celu powstrzymania "obcych reżimów" przed gromadzeniem informacji na temat stanu zdrowia Władimira Putina. Dyktator ma cierpieć m.in. na raka trzustki i Parkinsona.

"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler o kulisach programu. Zdradziła, kto płaci za metamorfozy

Dyktator skulony chował się za ręcznikami

Co było przyczyną ponownego rozpowszechnienia plotek dotyczących stanu Putina? Według niezależnych rosyjskich mediów i źródeł wywiadowczych, przywódca rzekomo ukrył się w łazience, schowawszy się za ręcznikiem. Dyktator miał się ogromnie przestraszyć po spojrzeniu w lustro i dostrzeżeniu niezidentyfikowanych osób, które według niego miały na celu dokonanie zamachu na jego życie.

Ok. 23:00 Putin rzekomo wezwał strażników do swojej łazienki. Ochroniarze mieli zastać go skulonego, owiniętego w ręcznik. Według tych relacji 70-letni przywódca miał krzyczeć, że zza lustra wyszedł mężczyzna, który miał zamiar mu zaszkodzić.

Musieli też interweniować lekarze

Putin postawił żądanie przeprowadzenia pełnej kontroli w łazience oraz sprawdzenia, jak ktokolwiek mógł się dostać do jego rezydencji. Mimo zapewnień ochrony, że taka sytuacja jest niemożliwa, prośba dyktatora Rosji została spełniona. Przeprowadzono kompleksową kontrolę obejmującą nie tylko łazienkę, ale również sypialnię przywódcy.

Źródła bliskie Kremlowi podają, że do Władimira Putina wezwano lekarzy. Interwencja medyków trwała ponad 40 minut. Mieli oni namawiać dyktatora do wzięcia lekarstw.

Źródło: GeneralSW/Telegram