Goniec.pl
papiez--stan-zdrowia

East News SPLASH NEWS

Nowe informacje o stanie zdrowia papieża Franciszka

10 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Watykańska administracja przekazała najnowsze wieści w sprawie stanu zdrowia papieża Franciszka. W sobotę 10 lipca potwierdzono, że głowa Stolicy Apostolskiej przechodzi proces rekonwalescencji. Biskup Rzymu niedawno przeszedł operację. Z informacji prasowych wynika, że przebieg zabiegu był zgodny z oczekiwaniami.

Wierni usłyszeli o stanie zdrowia papieża Franciszka w sobotę od dyrektora biura prasowego Watykanu. Matteo Bruni wydał komunikat, w którym potwierdził, że głowa Stolicy Apostolskiej spokojnie dochodziła do siebie w piątek. Dodał również, że proces rekonwalescencji biskupa Rzymu przebiega zgodnie z oczekiwaniami.

Piorun

Piorun uderzył w dom i drzewo. Nieprawdopodobne zdjęcia od razu stały się hitem sieci

CZYTAJ DALEJ

Przekazując dalsze wieści dotyczące stanu papieża, Matteo Bruni dodał, że Watykan otrzymał już wyniki badań Ojca Świętego, które są zadowalające. Choć głowa Stolicy Apostolskiej kontynuuje kurację, to zaczyna powoli wracać do pełnienia obowiązków oraz spaceruje korytarzami apartamentu.

Operacja papieża Franciszka

Jak wcześniej poinformowało biuro prasowe Watykanu, papież Franciszek musiał przejść operację. Ojciec Święty został poddany zabiegowi klinicznemu w klinice Gemelli, która znajduje się w Rzymie. Lekarze zastosowali znieczulenie ogólne. W trakcie nie doszło do nieprzewidzianych sytuacji.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Operacja biskupa Rzymu dotyczyła jelita grubego. Matteo Bruni ujawnił, że po zabiegu papież był osłabiony. W środę 7 lipca przeszedł „epizod gorączkowy”. Na szczęście objawy szybko ustąpiły i były jednorazowe. Ojciec Święty nadal przechodzi hospitalizację.

Biuro prasowe nadal nie powiadomiło, jak długo będzie trwało leczenie prymasa Italii. Zgodnie z informacjami przekazanymi w poniedziałek 5 lipca hospitalizacja papieża będzie mogła potrwać nawet trzy tygodnie. Wszystko zależy jednak od tego, jak będzie przebiegał proces rekonwalescencji.

Zabieg chirurgiczny był konieczny z powodu objawowego zapalenia uchyłków. Operacją, która odbyła się w rzymskiej klinice, kierował profesor Sergio Alfieri. Przyjazd Ojca Świętego do Gemelli został utrzymany w całkowitej dyskrecji. Wiedzieli o tym jedynie inni pacjenci kliniki.

Papież Franciszek nie rezygnuje z obowiązków

Choć papież Franciszek przechodzi trudny czas, nie chce rezygnować ze swoich obowiązków. W małej prywatnej kaplicy w piątek 2 lipca odbyła się msza święta, którą poprowadził Ojciec Święty. Tego samego dnia wieczorem przyszedł na kolację, którą zjadł z opiekującymi się nim osobami.

Dwa dni później w klinice Gemelli biskup Rzymu odmówi południową modlitwę Anioł Pański. Najprawdopodobniej przebywał wówczas na balkonie swojego pokoju. Biuro prasowe Watykanu zaznaczyło, że papież w tym czasie utrzymuje bliski kontakt zarówno z medykami, jak i pacjentami.

Matteo Bruni będzie na bieżąco informował o stanie zdrowia Ojca Świętego w najbliższym czasie oraz o tym, jak przebiega proces wracania do zdrowia. Warto przypomnieć, że w tej samej klinice leczony był Jan Paweł II.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Władze TVP właśnie potwierdziły. Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału Euro

  • Marta Kaczyńska wygadała się o dodatkowych dopłatach dla księży

  • Ksiądz ze słynnego nagrania przerwał milczenie. Pojawiły się jego "przeprosiny"

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >