Goniec.pl
Olaf Eysmont

Facebook.com Olaf Eysmont

Nie żyje aktor Olaf Eysmont. Juliusz Machulski w żałobie

2 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Potwierdzono informacje o śmierci Olafa Eysmonta. Środowisko filmowe oraz bliscy dziennikarza nadal nie mogą uwierzyć w tę tragiczną wiadomość. Jeszcze niedawno miał się rozmawiać z przyjaciółmi. Aktor wystąpił w wielu filmach Juliusza Machulskiego. Był synem żony reżysera – Ewy Eysmont-Machulskiej. Zmarł 29 czerwca w Sopocie. Miał zaledwie 45 lat.

Choć trudno w to uwierzyć, wiadomość o śmierci Olafa Eysmonta potwierdził już ksiądz Andrzej Luter, który opublikował zdjęcie zmarłego. Pod wpisem natychmiast pojawiło się mnóstwo komentarzy. Aktor zagrał w kultowych filmach Juliusza Machulskiego, jak „Kiler” i „Kiler-ów 2-óch”.

sklep-znikaja-produkty

Od 3 lipca wchodzi ważny zakaz. Wiele plastikowych produktów zniknie ze sklepów

CZYTAJ DALEJ

Ceniony reżyser Juliusz Machulski znał się z Olafem Eysmontem nie tylko z planów filmowych. Zmarły dziennikarz był synem żony filmowca – Ewy Eysmont-Machulskiej. Aktor, którego widzowie mogą kojarzyć z produkcji „Vinci” z Borysem Szycem, ostatnie dni życia spędził w Sopocie.

Nagła śmierć Olafa Eysmonta

Reakcje na wiadomość o śmierci Olafa Eysmonta pokazują, że nikt nie był przygotowany na tę tragedię. Jeszcze niedawno aktor i dziennikarz miał kontaktować się ze swoimi znajomymi. Dramatyczna informacja pojawiła się na Facebooku księdza Andrzeja Lutra.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Duchowny przypomniał, że co roku widywał się z  odtwórcą epizodycznych ról we wrześniu podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, który jest organizowany w Gdyni. Zmarły był wielkim fanem kina. Skończył też Szkołę Aktorską Machulskich.

W komentarzach zaczęli wypowiadać się znajomi dziennikarza, którzy twierdzą, że Olaf Eysmont zaledwie kilka dni temu kontaktował się z nimi za pośrednictwem mediów. Pojawiły się też wspomnienia jego kolegów z czasów pracy w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

Jak na razie nie przekazano żadnych szczegółowych informacji dotyczących jego śmierci. Fakt, że miał zaledwie 45-lat, czyni całą sprawę jeszcze bardziej tajemniczą. Do tragedii nie odnieśli się też jak dotąd Juliusz Machulski ani Ewa Eysmont-Machulska.

Olaf Eysmont najczęściej grał samego siebie w kultowych filmach

Widzowie mogli zobaczyć Olafa Eysmonta w wielu kultowych filmach polskiego kina. Aktor najczęściej grał epizodyczne role, w których wcielał się w postaci dziennikarza. Sam pracował jako redaktor, więc kreacje przychodziły mu z naturalną łatwością.

W ciągu swojej kariery filmowej pojawił się w sześciu produkcjach, których nie trzeba bliżej przedstawiać polskiej publiczności. Po raz pierwszy na planie filmowym zjawił się przy okazji kręcenia „Kilera” w 1997 roku.

Później znalazł się jeszcze w obsadzie takich produkcji jak „Kiler-ów 2-óch” (1999), „Vinci” (2004), „Ile waży koń trojański?” (2008) oraz „Kołysanka” (2010). Ostatnim filmem, w jakim zagrał, jest „Ambassada” z 2013 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ryszard Terlecki potwierdził. PiS właśnie podjął decyzję ws. kandydata na RPO

  • Zakonnica nawołuje do Polaków. Siostra Michaela ostrzega przed "zwiększonym popędem"

  • Nie żyje Leszek Faliński, były perkusista zespołu "Dżem"

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express; Facebook

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >