Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje znany i ceniony dziennikarz. Rodzina przekazała smutne informacje, wielka strata
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 23.03.2023 11:31

Nie żyje znany i ceniony dziennikarz. Rodzina przekazała smutne informacje, wielka strata

znicz
Iberion

Nie żyje Adam Bronikowski, wybitny dziennikarz ekonomiczny i telewizyjny. Przez wiele lat był prezenterem popularnego "Dziennika Telewizyjnego". Odszedł w wieku 86 lat. O jego śmierci poinformował za pomocą mediów społecznościowych jego syn, Marcin Bronikowski.

Nie żyje Adam Bronikowski

- 21 marca 2023 o 5 rano, w I dzień wiosny, w wieku 86 lat odszedł mój ukochany Tata, wybitny dziennikarz telewizyjny, erudyta i przyjaciel . Nie mam słów, by opisać ból mojego serca - poinformował we wzruszającym wpisie na swoim Facebooku Marcin Bronikowski, syn zmarłego.

Justyna Żyła zabrała głos w sprawie problemów zdrowotnych Marty Kubackiej. Padły ważne słowa

Data i miejsce pogrzebu Adama Bronikowskiego

Jednocześnie Marcin Bronikowski poinformował o uroczystościach pogrzebowych swojego Taty, Adama Bronikowskiego. Ceremonia ma odbyć się w poniedziałek, 27 marca o godzinie 13:00 w Kościele Środowisk Twórczych na Pl. Teatralnym 18. Po tym ma nastąpić odprowadzenie do grobu rodzinnego znajdującego się na Wojskowym Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. 

Sylwetka Adama Bronikowskiego

Adam Bronikowski był wybitnym dziennikarzem ekonomicznym oraz prezenterem telewizyjnym. Był wieloletnim prezenterem “Dziennika Telewizyjnego”. Prowadził także takie programy publicystyczne jak "Pod znakiem jakości", "Kraj", "Gra o milion" czy "Tygodnik gospodarczy 'Teraz'". Był także szefem Redakcji Ekonomicznej w TVP.

Dodatkowo, w latach 1993-1996 był rzecznikiem Ministerstwa Budownictwa.  Za swoją pracę Adam Bronikowski był laureatem m.in. nagrody Złoty Ekran w 1986 roku.

Źródło: Facebook Marcin Bronikowski