Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Nie żyje Witold Szczepan. Wieloletniego pracownika TVN-u wspominają wzruszeni koledzy
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 20.01.2023 16:11

Nie żyje Witold Szczepan. Wieloletniego pracownika TVN-u wspominają wzruszeni koledzy

świeczki
Pixabay/ Arcaion

Nie żyje Witold Szczepan. Wieloletni pracownik TVN-u, uwielbiany przez gwiazdy operator kamery. Pracował przy wielu produkcjach telewizyjnych. Zmarłego wspominają poruszeni koledzy. "Zawsze elegancki, zawsze uprzejmy, zawsze z delikatnym uśmiechem" - czytamy we wzruszających wpisach w mediach społecznościowych.

Nie żyje Witold Szczepan

Witold Szczepan, doświadczony operator kamery, od lat pracujący w stacji TVN, odszedł 19 stycznia. Oprócz pracy w telewizji współtworzył filmy fabularne oraz dokumentalne. O jego odejściu poinformowali koledzy za pomocą mediów społecznościowych. Przyjaciele zmarłego nie kryli swojego smutku wspominając "kochanego Wicia".

- Wit, (Witold Szczepan) nie będę wrzucał Twoich zdjęć w czerni i bieli. Byłeś zbyt radosny i kolorowy. Na razie nie mogę zebrać myśli, mam mętlik, nie wierzę, rozpłakałem się jak dzieciak - napisał na Facebooku Bartek Jędrzejak, prezenter pracujący na co dzień w TVN.

Kolega zmarłego nie mógł opanować emocji. - Takiego Ciebie zapamiętam. Za kamerą. Nigdy nie zapomnę, kiedy wyszedłem na scenę Big Brothera. Stałeś za główną kamerą w studiu. Uśmiechnąłeś się i powiedziałeś : „Luz niczym się nie przejmuj. Pamiętaj, że mówisz do mojej kamery. Jak by co jestem zaraz za nią" i przybyliśmy piątkę. Taki jesteś, bo byłeś nie przechodzi mi przez gardło. Chciałbym przypomnieć sobie więcej, coś jeszcze napisać. Tyle lat pracy razem, ale mam gonitwę myśli, właściwie chyba nie myślę. Nie wiem. Może Mariusz Walter gdzieś tam wysoko buduję swoją telewizję i wszyscy się tam spotkamy - czytamy.

Koledzy wspominają

Inni koledzy zmarłego w czwartek Witolda Szczepana także nie kryli smutku. "Witek, tyle wspólnych wspomnień, tyle kilometrów po wertepach, tyle noclegów byle jakich. Słynna kurtka Witka, jego olimpijski spokój i bezcenne uwagi. A teraz wybrał się w tę podróż bez powrotu. Trzymaj miejsce Witek, kiedyś dołączymy" - napisał podróżnik Piotr Harton.

Prowadzący "Dzień Dobry TVN", Damian Michałowski, także nie mógł ukryć emocji. - Profesor, tak żartobliwie mówiliśmy do Wicia. Człowiek z wymalowaną dobrocią na twarzy. Oaza spokoju, profesjonalizmu. Na planie nigdy się nie spieszył, profesorskim krokiem dochodził do kamery, z której często się wychylał i uśmiechał do nas dodając otuchy. Trudno mi w to uwierzyć… Wyrazy współczucia dla Basi, jego ukochanej żony - mówił dziennikarz w rozmowie z redakcją dziendobry.tvn.pl.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Facebook/ dziendobry.tvn.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. 

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi: Nie żyje TVN