Goniec.pl > Wiadomości > Nie żyje Olympia Dukakis
Monika Majko
Monika Majko 06.05.2021 13:58

Nie żyje Olympia Dukakis

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Rex Features/East News

Nie żyje popularna amerykańska aktorka Olympia Dukakis. Ceniona aktorka odeszła w swoim domu na Manhattanie, a informacje o jej śmierci wstrząsnęły zarówno bliskimi i fanami, jak i całym światem aktorskim.

Olympia Dukakis nie żyje 

Olympia Dukakis urodziła się 20 czerwca 1931 roku w Lowell w stanie Massachusetts, ale jej rodzicami byli greccy imigranci - Alexandra Christos i Constantine Dukakis. Występowała nie tylko w serialach i filmowych produkcjach, ale również w spektaklach na Broadwayu.

Fani podziwiali jej role w takich produkcjach, jak „Stalowe magnolie”, „Symfonia życia”, „Jej wysokość Afrodyta”, „I kto to mówi”, czy „Wpływ księżyca” z 1987 roku, za który zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

W kategorii najlepszej aktorki drugoplanowej Dukakis zdobyła również Złotego Globa. Na planie „Wpływu księżyca” towarzyszyła jej słynna piosenkarka Cher, która za swoją rolę zgarnęła z kolei Oscara dla najlepszej aktorki.

[EMBED-245]

Olympia Dukakis ma na swoim koncie również wiele ról serialowych, m.in. w takich produkcjach, jak „Sinatra”, „Dotyk anioła”, „Pępek świata”, „Najgorszy tydzień ” i „Prawo i porządek: sekcja specjalna ”. Udzielała również głosu postaci Zeldy w serialu animowanym „Simpsonowie”.

Ostatnio fani mogli podziwiać ją w adaptacji powieści „Tales of the City” pt. „Opowieści z San Francisco” z 2019 roku, gdzie wcieliła się w postać Annie Madrigal. Serial jest dostępny na platformie Netflix. 

Prywatnie Olympia Dukakis od 1962 roku była żoną innego aktora, Louisa Zoricha. Para przeżyła wspólnie 55 lat, a ich małżeństwo zakończyło się wraz ze śmiercią gwiazdora w 2018 roku. Dukakis i Zorich doczekali się wspólnie trójki dzieci.

Aktorka nie tylko aktywnie występowała przed kamerą, ale chętnie dzieliła się także swoją wiedzą z młodymi adeptami sztuki aktorskiej. Dukakis przez 15 lat nauczała aktorstwa na Uniwersytecie Nowojorskim, a także prowadziła kursy mistrzowskie w całym kraju.

Olympia Dukakis odeszła 1 maja 2021 roku w swoim domu na Manhattanie, gdzie znajdowała się pod opieką hospicyjną w związku z chorobą. Aktorka odeszła, mając 89 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Tagi: Nie żyje