Goniec.pl
jackie-lane-nie-zyje

Unsplash.com/Prateek Gautam (zdjęcie ilustracyjne)

Nie żyje aktorka Jackie Lane

24 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W mediach związanych z kinem potwierdzono, że nie żyje Jackie Lane. Brytyjska aktorka odeszła w wieku 79 lat. Nie wciąż nie ujawniono żadnych informacji dotyczących przyczyn śmierci artystki. Zasłynęła między innymi dzięki występom w pierwszych sezonach kultowego już serialu „Doktor Who”.

Jackie Lane znalazła się w obsadzie kultowej produkcji „Doktor Who”, którą wspaniale kojarzą starsi widzie. Aktorka otrzymała rolę Dodo Chaplet i pojawiła się w pierwszych sezonach serialu u boku Pierwszego Doktora.

Robert Lewandowski

Szczęsny powiedział, co działo się w polskiej szatni po odpadnięciu z Euro 2020

CZYTAJ DALEJ

O śmierci Jackie Lane mogliśmy się dowiedzieć z mediów społecznościowych związanych z kinem. Smutne wiadomości potwierdził między innymi portal Movieweb oraz oficjalny Twitter serialu „Doktor Who”.

Jackie Lane zginęła w wieku 79 lat

Media nie przekazały konkretnych wiadomości dotyczących bezpośredniej przyczyny śmierci Jackie Lane. Aktorka przyszła na świat 10 lipca 1941 roku w Manchesterze. Powoli pięła się po szczeblach kariery na brytyjskiej scenie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

– Przykro nam z powodu informacji, że zmarła Jackie Lane, która grała towarzyszkę Pierwszego Doktora – Dodo Chaplet – napisano na oficjalnym koncie serialu.

Pierwsze kroki stawiała w produkcjach telewizyjnych oraz radiowych. Współpraca z BBC umożliwiła jej obycie się z mediami. Wystąpiła między innymi w „Juke Box Jury”, „Wonderful Things”, „Grandad was a Wrestler” czy też operze mydlanej „Compact”.

Jej kariera wystrzeliła w drugiej połowie lat 60., gdy dołączyła do obsady serialu „Doktor Who”. Produkcja science fiction przeszła już do historii kina. Jackie Lane została jedną z towarzyszek Pierwszego Doktora – Williama Hartnella.

Debiut Jackie Lane w „Doktorze Who”

Po raz pierwszy w „Doktorze Who” Jackie Lane pojawiła się w trzecim sezonie. Łącznie znalazła się w obsadzie do 19 odcinków, które składają się na sześć historii. W archiwach BBC zachowały się jednak jedynie trzy z nich.

Wśród starych nagrań możemy zobaczyć „The Gunfighters”, „The Ark” oraz „The War Machines”. Później bohaterkę graną przez Jackie Lane zastąpiono przez dwie postaci, w których role wcielili się Michael Craze oraz Anneke Wills.

Po zakończeniu przygody z „Doktorem Who” Jackie Lane została agentką teatralną. Wśród jej klientów znajdował się między innymi Tom Baker, który grał rolę Czwartego Doktora. Reprezentowała też Janet Fielding. Z okazji 50-lecia serialu zaproszono ją do programu „Doktor Who: The Afterparty”.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Wypadek autobusu wiozącego dzieci. Napływają sygnały o kolejnych rannych

  • Poznań walczy ze skutkami nawałnicy. Radiowóz policyjny utknął na zalanej ulicy

  • Od jutra wracają restrykcje dla Polaków przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET

Podobne artykuły

Wiadomości

Wszedł do kościoła w czapce. Teraz ścigają go za obrazę uczuć religijnych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wrocław: kierowca wjechał w ekipę sprzątającą po poprzednim wypadku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Anna Kornecka zdymisjonowana. Krytykowała Polski Ład

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rodzina Basi zdradziła jej ostatnie słowa przed tragiczną śmiercią

Czytaj więcej >

Wiadomości

Leżał pod szpitalem i krzyczał z bólu. Wcześniej nie chciano go przyjąć

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jest reakcja resortu Zbigniewa Ziobry ws. decyzji NIK

Czytaj więcej >