Goniec.pl > Życie > Nie poszli na ślub syna, bo bali się wytykania palcami. Mężczyzna wziął odwet
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 19.11.2023 10:36

Nie poszli na ślub syna, bo bali się wytykania palcami. Mężczyzna wziął odwet

para młoda
Pixabay/lubovlisitsa

Pewien mężczyzna wywołał prawdziwą falę oburzenia na jednym z forów internetowych, opisując swoją historię. Jak wyjawił, jego rodzice nie towarzyszyli mu podczas ślubu z ukochaną, bo obawiali się o swoją własną reputację. Po latach, gdy zrozumieli swój błąd, chcieli przeprosić syna, ale ten niespodziewanie zdecydował się na odwet. Internauci nie mieli żadnych wątpliwości, by stanąć po jego stronie.

Ciąża przed ślubem kością niezgody w rodzinie

Mężczyzna opisał swoją historię, tłumacząc na wstępie, że pochodzi z bardzo religijnej, konserwatywnej rodziny. Tym większe było jego zdziwienie, gdy okazało się, że podczas jednego z ważniejszych dni w jego życiu, dnia ślubu, u jego boku nie stanie ani ojciec, ani matka.

Początkowo nic nie zwiastowało takiego ciosu, bowiem partnerka pana młodego od początku została zaakceptowana przez jego rodziców, a nawet stała się dla nich prawie jak córka. Cała rodzina cieszyła się więc, gdy po dwóch latach, para postanowiła się pobrać, zwłaszcza, że liczono, iż to przybliży ją jeszcze bardziej do życia w zgodzie z Bogiem.

Niestety, entuzjazm szybko opadł, gdy okazało się, że sakramentalne “tak” jeszcze nie padło, a kobieta już jest w ciąży. To właśnie wówczas zniesmaczeni i zawiedzeni postawą syna rodzice zdecydowali się na kontrowersyjny krok.

Nie żyją dwie małe dziewczynki i ich matka. Policja zatrzymała ojca

Rodzice pana młodego zbojkotowali uroczystość

Narzeczona mężczyzny była w piątym miesiącu ciąży, kiedy miała stanąć na ślubnym kobiercu, ubrana w symbolizującą czystość białą suknię, a to było już za wiele dla mocno wierzących rodziców pana młodego.

Zarówno jego ojciec, jak i matka, zdecydowali, że na ślubie się nie pojawią, ale już nawet nie dlatego, że są zawiedzeni zachowaniem syna, ale przede wszystkim bojąc się potępienia przez resztę rodziny.

ZOBACZ: Czy można chodzić do komunii z nieodprawioną pokutą? Ksiądz od razu zareagował

Co gorsze, podobną decyzję podjął też brat mężczyzny, bojący się wytykania palcami, a także ciotka, do końca utrzymująca, że na ślubie nie będzie z powodu nagłej choroby. Najbardziej stanowczy okazał się być jednak wujek, który podarł zaproszenie i wyprosił młodych z domu.

Syn wziął odwet na bliskich. Internauci stanęli po jego stronie

Wbrew wszystkim, młodzi ślubowali sobie przed Bogiem, mimo iż pan młody był bardzo zasmucony decyzją bliskich. Cały czas myślał bowiem o tym, że wychowali go w duchu miłości do bliźniego i przebaczania, a teraz sami nie potrafili trzymać się tych zasad.

Gdy mężczyzna został ojcem, nastąpiła jednak znaczna zmiana i pewnego dnia w jego progu stanęła kuzynka, która w rękach trzymała prezenty od chcących się pogodzić dziadków. Młody tata stwierdził wtedy, że “odwdzięczy się” swojej rodzinie za to, jak go potraktowała.

ZOBACZ: Ksiądz nie wytrzymał, poszło o aborcję. “Opętani tak mają”

Stanowcza decyzja mężczyzny, który nie uległ nawet namowom żony i zdecydował, że nie przyjmuje przeprosin, spotkała się z aprobatą innych internautów. - "Chroń to dziecko, aby nigdy nie poznało dziadków", "Ci ludzie są chrześcijanami? Chyba zapomnieli, że duma to wielki grzech" - pisali w komentarzach.

Źródło: parenting.pl

Tagi: ślub dziecko