Goniec.pl
burza-piorun-trafil

WP screen z materiału „Uderzenie pioruna podpaliło dom. Szokujące nagranie podczas burzy w Rosji”

Nagrał uderzenie pioruna. Sekundy później dom stanął w ogniu

1 Lipca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Do mediów społecznościowych trafiło szokujące nagranie zrobione podczas burzy, która przeszła nad rosyjską miejscowością położoną w obwodzie moskiewskim. Autor materiału wideo pokazał, jak piorun, który nagle przeciął niebo, uderzył w stojący nieopodal dom. Budynek po chwili stanął w płomieniach. Na miejscu pojawili się strażacy, którzy rozpoczęli walkę z żywiołem.

Nad miastem leżącym w obwodzie moskiewskim miastem Chimki w Rosji przeszła bardzo groźna burza. Wyładowania atmosferyczne obserwował mieszkaniec jednego z bloków, który nagrał wstrząsające zjawisko. Piorun trafił prosto w dach znajdującego się w pobliżu domu.

Zniesienie limitów

Decyzją premiera o północy zniesiono limity przyjęć do lekarzy specjalistów

CZYTAJ DALEJ

Efekty burzy, która przeszła nad położonym około 20 kilometrów od Moskwy miastem Chimki, okazały się fatalne. Nagranie zrobione przez mieszkańca bloku zostało opublikowane przez portal Wirtualna Polska. Na materiale wideo widzimy, jak piorun rozświetla niebo. Następnie pobliski dom stanął w ogniu.

Groźna burza pod Moskwą

Nagranie udostępnione przez mieszkańca miasta Chimki pokazuje, że gwałtowne burze w ostatnich dniach przechodzą przez całą Europę. Materiał wideo pokazuje, jak płonie dach domu, w który uderzył potężny piorun.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Widzimy również strażaków, którzy pojawili się na miejscu, by walczyć z żywiołem. Zbliżone kadry, które pokazują jasną drogę pioruna i uderzenie w dach budynku, robią wstrząsające wrażenie. Nie wiadomo jednak, jak zakończyła się akcja straży pożarnej.

Nawałnica to najprawdopodobniej wynik fali upałów, która ponownie zalała Europę. W Moskwie – podobnie jak w wielu polskich miejscowościach – od kilku dni temperatura nie spada poniżej 26 stopni. Do okolic stolicy Rosji dotarła też ściana chmur deszczowych.

Na południu Moraw w Czechach natomiast w czwartek 24 czerwca pojawiła się trąba powietrzna, która zrujnowała kilka miejscowości położonych w okolicach Hodonina i Brzecławia. Wsie wyglądały, jakby doszło tam do trzęsienia ziemi.

Burze, ulewy i gradobicia w Polsce

Od kilku dni burze przechodzą także nad Polską. W środę 30 czerwca przez wiele miejscowości na południu i zachodzie kraju przeszły gwałtowne ulewy, które spowodowały poważne utrudnienia.

Strażacy w takich miejscowościach jak Zielona Góra i Szczecin musieli interweniować dziesiątki razy. Najczęściej zgłoszenia dotyczyły odpompowania wody z zalanych piwnic, garaży, posesji oraz podtopionych ulic.

W województwie podkarpackim około godziny 16:00 spadł bardzo duży grad, którego średnica przekraczała 5 centymetrów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego, które obowiązywały do 1 lipca, do godziny 3:00.

burza-piorun-trafil

Fot. WP screen z materiału „Uderzenie pioruna podpaliło dom. Szokujące nagranie podczas burzy w Rosji”

burza-dom-plomienie

Fot. WP screen z materiału „Uderzenie pioruna podpaliło dom. Szokujące nagranie podczas burzy w Rosji”

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: WP

Podobne artykuły

Wiadomości

W całej Polsce odbędą się protesty w obronie TVN

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszedł do kościoła w czapce. Teraz ścigają go za obrazę uczuć religijnych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wrocław: kierowca wjechał w ekipę sprzątającą po poprzednim wypadku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Anna Kornecka zdymisjonowana. Krytykowała Polski Ład

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rodzina Basi zdradziła jej ostatnie słowa przed tragiczną śmiercią

Czytaj więcej >

Wiadomości

Leżał pod szpitalem i krzyczał z bólu. Wcześniej nie chciano go przyjąć

Czytaj więcej >