Goniec.pl
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Pixabay

Nadciągają istotne zmiany w 500 plus. Od czerwca będą obowiązywały nowe terminy wypłat

13 Maja 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Od czerwca bieżącego roku wypłaty 500 plus będą obowiązywały na zupełnie nowych zasadach. W głównej mierze chodzi o zmiany w terminach przelewania świadczenia na konta polskich rodzin. Sprawdź, kiedy możesz spodziewać się wpływu dodatkowych środków z programu "Rodzina 500 plus".

Wraz z nadejściem czerwca w życie wejdą nowe zasady dotyczące popularnego programu Rodzina 500 plus. Były one planowane od dłuższego czasu, a nowe regulacje wprowadziła w życie nowelizacja ustawy związanej z tym programem.

emerytura czternastka

Czternasta emerytura: Kluczowe wieści dla seniorów. Znamy termin wypłaty i wysokość

CZYTAJ DALEJ

Od czerwca wypłatą pieniędzy zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. To właśnie z tego względu istotnym zmianom ulegną terminy wypłat świadczenia. Warto nadmienić, że każdy rodzic będzie miał ustalony konkretny termin otrzymania dodatkowych pieniędzy.

- Będzie to: 4, 7, 9, 14, 18 albo 20 dzień miesiąca. Gdy termin wypada w dzień wolny od pracy, to przelew realizujemy odpowiednio wcześniej. Termin płatności to jest dzień, kiedy środki muszą już być na koncie - wyjaśnia Małgorzata Korba Rzeczniczka ZUS na terenie województwa lubelskiego.

Co niezwykle istotne termin wypłat dla danej rodziny nastąpi automatycznie. Oczywiście każda osoba może sprawdzić, kiedy dokładnie wykonano operację finansową. W tym celu należy wejść na Platformę Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), a następnie zajrzeć do zakładki "wypłaty i zwroty".

Do kiedy można złożyć wniosek o przyznanie 500 plus?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że im szybciej złożysz niezbędne dokumenty, tym szybciej pieniądze znajdą się na twoim koncie. Warto podkreślić, że aktualny okres świadczeniowy programu "Rodzina 500 plus" zakończy się wraz z końcem maja. Kolejny będzie obowiązywał od 1 czerwca bieżącego roku do 31 maja 2023 roku. 

By nie martwić się ciągłością wypłat świadczenia, należało złożyć wniosek do końca kwietnia. Osoby, które tego nie zrobiły i przegapiły swój termin mogą nadrobić zaległości, aczkolwiek muszą liczyć się faktem, że wypłata wpłynie na ich konto znacznie później.

W sytuacji, gdy wniosek zostanie złożony pomiędzy 1 a 30 maja, wypłata 500 plus za czerwiec i lipiec nastąpi do 31 lipca 2022 roku. W przypadku wniosków złożonych od 1 do 30 czerwca, wypłata świadczenia za czerwiec, lipiec i sierpień nastąpi do 31 sierpnia 2022 roku.

Z kolei rodziny, które złożą wniosek po 30 czerwca, dodatkowe pieniądze zostaną przyznane od miesiąca złożenia wniosku (w takim przypadku nie będzie można liczyć na wyrównanie za zaległe miesiące).

Wiele osób zastanawia się jak złożyć wniosek o przyznanie 500 plus. W tym miejscu warto zaznaczyć, że od 2022 prośby o dodatkowe świadczenie można złożyć jedynie w formie zdalnej, za pomocą jednej z trzech platform.

Mowa o takich stronach jak: Empatia, bankowość elektroniczna, a także Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Władimir Putin przed laty mówił o sobie

Tajemnice Putina wyszły na jaw. Jego słowa nie pozostawiają wątpliwości, niewiele osób wiedziało

- Można mnie uznać za udany produkt patriotycznego wychowania człowieka radzieckiego - mówił przed laty Władimira Putin. Archiwalne wypowiedzi prezydenta Rosji na swój własny temat rzucają światło nie tylko na pełną sukcesów zaskakującą karierę byłego agenta FSB, ale również na jego postawę jako polityka i agresora.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Rosyjskie służby ścigają byłego partnera rzekomej kochanki Putina. Grozi mu więzienie

  • Pentagon: Rosja użyła specjalnej broni w Ukrainie

  • Matura WOS 2022. Arkusze maturalne z lat ubiegłych, przekonaj się czy zdasz

Źródło: Tokfm.pl / Goniec.pl

Tagi:

Piotr DutkaAutor

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: pdutka1997@gmail.com

Podobne artykuły

Wiadomości

Polacy gorzko o horrendalnych premiach dla piłkarzy po mundialu w Katarze. "Za co?"

Czytaj więcej >
Policja

Wiadomości

Aresztowano podejrzanego o "oszustwo na policjanta". Odebrał seniorce 13 tys. zł

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński uderzył w lekarzy

Wiadomości

Kaczyński wytyka lekarzom pensje. Ile zarabiają naprawdę?

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Były prezes TVP zabrał głos ws. pomysłu PiS. "To jedyny powód"

Czytaj więcej >
Włodzimierz Cimoszewicz

Wiadomości

Włodzimierz Cimoszewicz wygrał w sądzie z TVP. Stacja ma przeprosić i wpłacić na WOŚP

Czytaj więcej >
MOs810/Wikimedia Commons

Wiadomości

Poznań: Mężczyzna zaatakował kobietę w autobusie. Próbował wydłubać jej oczy

Czytaj więcej >