Goniec.pl
mecz Polska-Serbia

Twitter/szachmad

Na stadionie pojawił się Ryszard Czarnecki. Kibice siatkówki przywitali go buczeniem

6 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Polityk Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki pojawił się ostatnio na meczu siatkarskiej reprezentacji Polski. Europoseł, którego przybycie zapowiedział spiker, został wygwizdany i wybuczany przez zgromadzonych w hali sportowej kibiców.

Obecność polityków na sportowych meczach nie jest niczym nowym. Ostatnio na trybunach Stadionu Narodowego obserwowaliśmy Andrzeja Dudę, który kibicował biało-czerwonym kilka godzin po podpisaniu rozporządzenia o stanie wyjątkowym na granicy polsko-białoruskiej. W sobotę zaś odbył się kolejny mecz siatkarskich mistrzostw Europy, w którym Polacy zmierzyli się z Serbami.

zatrzymanie beaty k

Policjant powiedział, co stało się na komendzie po zatrzymaniu Beaty K.

CZYTAJ DALEJ

Nieoczekiwana reakcja kibiców

Na meczu w krakowskiej Tauron Arenie gęsto było od kibiców. Stęsknieni za śledzeniem na żywo poczynań naszych sportowców fani siatkówki głośno dopingowali nasz zespół. Siatkarze odwdzięczyli się im za to prawdziwym widowiskiem, które zakończyło się po pięciu setach. Ostatecznie to Polacy byli górą.

Podczas spotkania spiker dbał o humory zgromadzonej publiczności, w pewnym momencie jednak wyraźnie sprowokował kibiców do okazania niezbyt pozytywnych uczuć. Stało się tak, gdy z głośników wybrzmiał głos zapowiadający gości specjalnych wydarzenia.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Wśród nich znaleźli się Piotr Nowacki, który reprezentował prezydenta Dudę, oraz Ryszard Czarnecki, europoseł PiS, wielki fan siatkówki i wiceprezes PZPS. Obaj panowie nie spodziewali się chyba, że publiczność przywita ich głośnymi gwizdami, wyrażającymi dezaprobatę.

Czarnecki wygwizdany

Całą sytuację obserwował i nagrał dziennikarz Marcin Dobski. Kilka minut później filmik z buczącymi fanami siatkówki znalazł się na jego Twitterze. Jak stwierdził, europoseł PiS nie ma ostatnio dobrej passy.

- Niezbyt entuzjastyczna reakcja kibiców podczas meczu Polska - Serbia, gdy spiker poinformował, że wiceprezes PZPS jest na meczu - napisał w komentarzu do nagrania.

Rzeczywiście, Ryszard Czarnecki nie może mówić o szczęściu. Już dawno żaden z polityków nie spotkał się z tak jednoznaczną reakcją kibiców, którzy nie lubią, gdy politycy ocieplają swój wizerunek podłączając się pod sukcesy sportowców.

Warto dodać, że taka reakcja nie wróży europosłowi niczego dobrego na przyszłość. Ryszard Czarnecki jest obecnie kandydatem na prezesa PZPS, ale ma aż sześciu konkurentów. W czerwcu Onet informował, że związek wydał ok. 75 tysięcy zł na przejazdy Czarneckiego. Mimo obietnic, że będzie wypełniał swoją funkcję społecznie, polityk pobrał także sowite wynagrodzenie.


Jak dobrze znasz piosenki "Bajmu"? Niemal każdy wykłada się na 5. pytaniu, a to przecież największy HIT

Pytanie 1 z 5

Dokończ tekst piosenki "Biała armia": Jesteś sterem, białym żołnierzem; nosisz spodnie, więc walcz...

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Twitter

Ada Rymaszewska

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Dolny Śląsk: Pożar nielegalnego składowiska odpadów. Ryzyko niebezpieczeństwa dla mieszkańców

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Nie żyje 16-letnia Wiktoria. Media donoszą, że była Polką

Czytaj więcej >

Wiadomości

Sejm uchwalił ustawę uszczelniającą handel w niedzielę

Czytaj więcej >

Wiadomości

Opatów: Nastolatkowie jechali do szkoły. Jeden nie żyje, dwoje trafiło do szpitala

Czytaj więcej >
tornado

Wiadomości

Pomorskie: Nad gminą Gniew pojawił się zalążek trąby powietrznej. Wiatr niszczył posesje mieszkańców

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Wpadka Andrzeja Dudy w Świnoujściu. Zapomniał o ważnej rzeczy

Czytaj więcej >