Goniec.pl
Jarosław Kaczyński

Piotr Molecki/East News

Piotr Müller w Radiu ZET. Wyjaśnił, czym zajmuje się obecnie Jarosław Kaczyński

6 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Rzecznik rządu Piotr Müller był dziś gościem "Radia ZET". Polityk odpowiadał na pytania dotyczące rekonstrukcji rządu oraz stanu wyjątkowego. Zapowiedział także rekompensaty dla przedsiębiorców oraz wyjaśnił, że Jarosław Kaczyński wrócił już do najważniejszych obowiązków po urlopie.

Rozmowa Beaty Lubeckiej z rzecznikiem rządu rozpoczęła się tematem kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Müller zapowiedział nowe materiały mające ujrzeć światło dzienne na konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego o godz. 11. Mówił także o poniedziałkowym głosowaniu w Sejmie nad wnioskiem Lewicy o uchylenie stanu wyjątkowego.

zatrzymanie beaty k

Policjant powiedział, co stało się na komendzie po zatrzymaniu Beaty K.

CZYTAJ DALEJ

Kaczyński nadzoruje sytuację na granicy

Rzecznik rządu odniósł się także do zarzutów opozycji, która wypomina prezesowi PiS milczenie w sprawie sytuacji na granicy. Jak się okazuje, dawno niewidziany Jarosław Kaczyński przebywał do tej pory na urlopie. Rzecznik rządu potwierdził, że były premier wrócił już do pracy i pilnie nadzoruje działania dotyczące sytuacji na granicy.

Przypomnijmy, że Kaczyński jest od października zeszłego roku wicepremierem ds. bezpieczeństwa. Próżno jednak szukać jakichkolwiek wypowiedzi prezesa PiS na temat kryzysu migracyjnego, co dziwi w związku z zajmowaną przez niego funkcją.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Dopytywany przez dziennikarkę Müller o to, czy Kaczyński pożegna się z rządem podczas rekonstrukcji, polityk odpowiedział, że "to będzie decyzja pana premiera Kaczyńskiego, jeśli będzie chciał podjąć taką decyzję".

Piotr Müller o debacie w Sejmie

Ja się nie obawiam i premier też żadnych obaw nie wykazuje. Myślę, że Sejm podejdzie do tego racjonalnie - mówił rzecznik rządu o głosowaniu ws. uchylenia stanu wyjątkowego. Stwierdził też, że jeśli opozycja nie przyjmuje dotychczasowych argumentów, to dziś przedstawione zostaną kolejne popierające decyzję rządu.

Na pytanie o to, dlaczego szefowie poszczególnych klubów parlamentarnych nie mieli okazji do rozmowy z premierem, Müller usprawiedliwiał się trudnościami w porozumiewaniu się z partiami opozycyjnymi w ostatnim czasie.

Rzecznik rządu obstawał także przy stanowisku, że decyzja o wprowadzeniu stanu wyjątkowego jest zasadna. Ma ona na celu zakończyć prowokacje ze strony białoruskiego reżimu oraz opozycji, która próbowała pomóc koczującym na granicy migrantom.

Przedsiębiorcy otrzymają rekompensaty

W związku ze stanem wyjątkowym na granicy Polski z Białorusią, wzrastają obawy podlaskich przedsiębiorców, którzy martwią się, że stracą źródło dochodu, np. związane z prowadzeniem działalności turystycznej.

Rząd zapowiedział już rekompensaty, które mają przybrać podobny charakter do pandemicznych tarcz. Jeśli chodzi o kwoty rekompensat, oparte zostaną one na przychodach z poprzednich lat. Mechanizm ten ma zostać wypracowany wkrótce i poddany konsultacjom.

Rekonstrukcja rządu na przełomie września i października

Tematem rozmowy była również rekonstrukcja rządu. Ta odbyć się ma na przełomie września i października. Jak wskazuje jednak rzecznik rządu, zmiany mają być o wiele mniejsze niż donoszą media. Ponadto, przyznał, że co do swojego stanowiska wątpliwości wyraża sam minister klimatu Michał Kurtyka. Natomiast pytany o ministra rolnictwa, bronił jego działalności w rządzie.

Jak dobrze znasz piosenki "Bajmu"? Niemal każdy wykłada się na 5. pytaniu, a to przecież największy HIT

Pytanie 1 z 5

Dokończ tekst piosenki "Biała armia": Jesteś sterem, białym żołnierzem; nosisz spodnie, więc walcz...

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio ZET

Ada Rymaszewska

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

policja

Wiadomości

Zachodniopomorskie: W pensjonacie znaleziono zwłoki 40-latka. Prawdopodobnie doszło do zbrodni

Czytaj więcej >
sinice

Wiadomości

Mężczyzna wykąpał się w Bałtyku. Jest zakażony bakterią Vibrio vulnificus

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski ocenił wystąpienie Andrzeja Dudy podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Czytaj więcej >
konferencja

Wiadomości

Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba zostali wyproszeni z konferencji prasowej

Czytaj więcej >
tk

Wiadomości

Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę w sprawie wyższości prawa unijnego nad krajowym

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda przed sesją ONZ pomylił prezydentów USA

Czytaj więcej >