Goniec.pl
Monika Olejnik wskazała, co wyróżnia Andrzeja Dudę na tle jego poprzedników. Takiego podsumowania nikt się nie spodziewał

Instagram/Monika Olejnik, Pawel Wodzynski/East News

Monika Olejnik w rozmowie z Aleksandrem Kwaśniewskim zakpiła z Andrzeja Dudy. Zaskakujące słowa

4 Października 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Monika Olejnik z okazji 25-lecia TVN podsumowała swój dotychczasowy zawodowy dorobek w amerykańskiej stacji. Goszcząc w studiu "Kropki nad i" Aleksandra Kwaśniewskiego, dziennikarka wspominała m.in. gości, z którymi przyszło jej rozmawiać, a przy okazji postanowiła znów zakpić z prezydenta Andrzeja Dudy. Tym razem dziennikarka wbiła głowie państwa potężną szpilę, opowiadając, co wyróżnia polityka na tle jego poprzedników.

Informacje w tym artykule zostały zweryfikowane w trzech niezależnych źródłach.

Monika Olejnik słynie z bezkompromisowości i tego, że nie boi się krytykować nawet najważniejszych polityków w kraju. Jej szczerość i gotowość do konfrontacji sprawiły, że jest dziś jedną z najbardziej popularnych i charyzmatycznych dziennikarek w kraju oraz główną gwiazdą TVN24.

Skandaliczna "wrzutka" do ustawy budżetowej. Media publiczne znów mają dostać krocie

W tajemnicy dorzucili do ustawy budżetowej jeden zapis. Media publiczne znów mają dostać krocie

CZYTAJ DALEJ

Prowadzona przez nią "Kropka nad i" gości na antenie amerykańskiej stacji niemalże od samego początku aż do dzisiaj, z drobną przerwą pomiędzy 2003 a 2006 rokiem. W tym czasie Olejnik gościła w swoim studiu cały wachlarz postaci ze świata polityki, kultury czy sportu, o czym mówiła w poniedziałkowym odcinku programu z okazji 25-lecia TVN.

Monika Olejnik wbija szpilę prezydentowi Dudzie

Choć dziś trudno w to uwierzyć, był czas, gdy na fotelu naprzeciwko Moniki Olejnik siadali także Jarosław i Lech Kaczyński czy Mateusz Morawiecki. Obecnie zarówno premier, jak i prezes PiS konsekwentnie odmawiają udziału w programach TVN24, a do obrony honoru wysyłają podległych sobie posłów i europosłów, którzy muszą mierzyć się z nieprzejednaną dziennikarką.

Gwiazda chętnie zaprasza też do swojego programu reprezentantów ugrupowań opozycyjnych, a także postacie, które nie funkcjonują już aktywnie w polityce, w tym premierów i prezydentów, którzy przeszli już do historii.

Ostatnio np. po raz kolejny przeprowadziła rozmowę z Bronisławem Komorowskim, a 3 października zaprosiła do debaty Aleksandra Kwaśniewskiego. Obecność byłej głowy państwa skłoniła ją do refleksji na temat obecnego przywódcy, Andrzeja Dudy, któremu gospodyni "Kropki..." nie szczędziła uszczypliwości.

Olejnik sprytnie zagrała na nosie politykowi, przypominając, że jest on jedynym prezydentem, który nigdy nie pojawił się w jej show. Jej ton wskazywał natomiast na to, iż zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego kierowane było wielokrotnie, ale Duda nigdy nie odważył się skonfrontować z przedstawicielką niezależnych mediów.

TVN wprowadza zmiany po oskarżeniach Anny Wendzikowskiej. Dziennikarka: "To są jakieś żarty"

TVN wprowadza zmiany po oskarżeniach o mobbing. Anna Wendzikowska niedowierza: "Serio?"

CZYTAJ DALEJ

Dziennikarka bezlitosna dla głowy państwa

Z pewnością goszczenie w mediach sprzyjających władzy jest o wiele bardziej przyjaznym doświadczeniem niż konieczność odpierania krytyki, dlatego też zobaczenie prezydenta Andrzeja Dudy na antenie TVN byłoby wielkim zaskoczeniem.

Najbardziej szalonym wyczynem obecnej głowy państwa było chyba pojawienie się w Polsat News, ale i to zaliczyć można raczej do incydentów. W przypadku "Kropki nad i" sprawa nie jest taka łatwa, bo nasz przywódca musi zdawać sobie sprawę, że do ulubieńców gospodyni programu nie należy.

- Rozumiem Jarosława Kaczyńskiego, bo wybory to jest jego idea fix, ale nie jestem w stanie pojąć Andrzeja Dudy. Jak się będzie czuł z wygraną? Czy naprawdę jest mu wszystko jedno, jakim sposobem dojdzie do władzy? A może myśli o klejnocie, który go czeka? - pisała przed zablokowaniem wyborów kopertowych w 2020 r. na łamach "GW".

We wrześniu 2015 r., tuż po wygranej Dudy w jego pierwszych wyborach prezydenckich, krytycznie odniosła się także do jego wystąpienia podczas obchodów 35-lecia podpisania Porozumień Sierpniowych, wytykając mu, że nie wspomniał o Lechu Wałęsie. - Może o nim nie słyszał? Jest taki młody… - kpiła.

Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

pielgrzymka

Andrzej Duda na kolanach u Rydzyka. Kontrowersyjna przemowa prezydenta, tłum skandował jedno słowo

W dniach 9-10 lipca na Jasnej Górze w Częstochowie odbywają się uroczystości 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Główne wydarzenia zaplanowane zostały na niedzielę, a wśród uczestników byli nie tylko wierni słuchacze rozgłośni z Torunia, ale także znani politycy. Relacją ze spotkania pochwalili się m.in. Przemysław Czarnek i prezydent Andrzej Duda.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: GW, SE, TVN

Tagi:

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Kamil Bortniczuk

Wiadomości

Katolicka fundacja promuje sport. Gdzie podziały się rządowe pieniądze?

Czytaj więcej >
Antoni Macierewicz

Wiadomości

Szef klubu PiS wygryzie Macierewicza? Politycy ujawniają

Czytaj więcej >
Rzecznik PiS skomentował słowa Jarosława Kaczyńskiego o "zniszczeniu tych ludzi". Niewiarygodne, kim się zasłonił

Wiadomości

Burza po słowach Jarosława Kaczyńskiego. Rzecznik PiS nieudolnie broni prezesa

Czytaj więcej >
Szokujące słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Nie do wiary, do czego wezwała prezenterka

Wiadomości

Oburzające słowa Magdaleny Ogórek na antenie TVP Info. Prezenterka nawołuje do buntu

Czytaj więcej >
Sejm przyjął rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy. Pracodawcy zyskają nowe uprawnienia

Wiadomości

Sejm przyjął rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy. Pracodawcy zyskają nowe uprawnienia

Czytaj więcej >
Prognoza pogody. Intensywne opady śniegu, zawieje, zamiecie i potężny mróz. Zima nagle zaatakuje

Wiadomości

Prognoza pogody. Intensywne opady śniegu, zawieje, zamiecie i potężny mróz. Zima nagle zaatakuje

Czytaj więcej >