Goniec.pl
MICHAL ROZBICKI/East News, Jakub Kaminski/East News

MICHAL ROZBICKI/East News, Jakub Kaminski/East News

Monika Olejnik o bezczynności Agaty Dudy. Zestawiła jej działania z dorobkiem Marii Kaczyńskiej

13 Października 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Aleksander Kwaśniewski był gościem Moniki Olejnik w programie „Kropka nad i”. Z byłym prezydentem rozmawiała m.in. o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Dziennikarka zarzuciła Agacie Kornhauser-Dudzie brak zaangażowania w tak poważną sprawę i porównała ją z Marią Kaczyńską.

Monika Olejnik słynie z bezkompromisowych wypowiedzi. We wtorkowym wydaniu „Kropki nad i” na jej celowniku znalazła się Pierwsza Dama, która wykazuje znikome zainteresowanie sytuacją na granicy z Białorusią.

jaroslaw kaczynski

Jarosław Kaczyński zapowiedział odejście z rządu

CZYTAJ DALEJ

Olejnik pyta: gdzie jest Pierwsza Dama?

Monika Olejnik poruszyła w rozmowie z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim wątek kryzysu na granicy. Od tygodni migranci koczują w wątpliwych warunkach, a do mediów nieustannie napływają niepokojące doniesienia w sprawie kolejnych ofiar lub odsyłaniu ludzi na stronę białoruską.

Wszystko wskazuje na to, że wydłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni nie przynosi na razie wymiernych rezultatów. Kryzys trwa. W związku z tym Monika Olejnik zastanawiała się na antenie TVN24 nad postawą, którą w obliczu tak trudnej sytuacji przyjęła Agata Kornhauser-Duda.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Gdzie jest Pierwsza Dama Agata Duda w obliczu tego co dzieje się w Polsce? I co powinna zrobić Agata Duda w sprawie uchodźców w Polsce? O tym m.in. rozmawiałam w #kropkanadi z byłym Prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim - czytamy we wpisie dziennikarki TVN24.

Olejnik wspomina Marię Kaczyńską

Jednak najbardziej wymowne okazało się porównanie obecnej Pierwszej Damy do jednej z jej poprzedniczek. Monika Olejnik zwróciła uwagę, że Maria Kaczyńska była wyjątkowo zaangażowaną postacią.

- Pamiętam jak Maria Kaczyńska odwiedziła w 2007 roku Czeczenkę Kamise w szpitalu i powiedziała, że w Polsce jest Jej dom! Może liczyć na naszą pomoc w uzyskaniu statusu uchodźcy! - czytamy dalej.

Na granicy umierają ludzie, a ta lasy sadzi”. Internauci o ostatnich inicjatywach Pierwszej Damy

Agata Kornhauser-Duda jest przez niektórych komentatorów politycznych nazywana „milczącą” Pierwszą Damą z uwagi na znikome uczestnictwo w życiu publicznym. Choć Andrzej Duda jest prezydentem od sześciu lat, to jego żona rzadko zabiera głos w ważnych sprawach.

Ostatnią aktywnością, w jaką zaangażowała się Agata Kornhauser-Duda była III edycja ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew #sadziMY. Towarzyszył jej mąż. - Służymy aktywnie ochronie klimatu. I to jest ogromnie ważne - przekonywał Andrzej Duda.

Jednak inicjatywa nie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Internauci zwracali bowiem uwagę na niefortunny zbieg okoliczności - para prezydencka udała się bowiem do lasów w czasie, gdy migranci koczują w nieludzkich warunkach tuż przy granicy. Część użytkowników zwróciła uwagę, że w obliczu kryzysu zachęta o „troskę o lasy” powinna zejść na boczny plan.

„Wstyd i hańba .... na granicy umierają ludzie a ta lasy sadzi”, czytamy w jednym z komentarzy, który pojawił się pod postem na oficjalnej stronie Kancelarii Prezydenta RP na Facebooku.

Oto czym zajmują się w Sejmie, jak nikt nie patrzy. Osiem najbardziej żenujących wpadek polityków

Slajd 1 z 8

Jarosław Kaczyński nawet w Sejmie czuje sportowego ducha

1 października media obiegły zdjęcia z Sejmu, na których Jarosław Kaczyński jest zaaferowany tym, co pokazuje mu Mariusz Błaszczak. Okazuje się, że prezes PiS, prywatnie wielki fan sportu, oglądał z zaciekawieniem oprawę kibiców na meczu Legii z Leicesterem. / Screen z art. "To nie jest fotomontaż. To Błaszczak pokazywał Kaczyńskiemu" dostępny oryg. pod https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/963161/przypatrz-sie-dobrze-to-blaszczak-pokazywal-kaczynskiemu / fot. Agencja Forum

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: TVN24, Super Express, Facebook

Maria GlinkaAutor

Absolwentka stosunków międzynarodowych i studentka dziennikarstwa na UW. Pierwsze doświadczenie zdobywała w redakcjach TVN24 i Euractiv. Interesuje się polityką polską i zagraniczną, problemami społecznymi w ujęciu lokalnym i globalnym, literaturą i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: maria.glinka@goniec.pl

Podobne artykuły

W pożarze w wieżowca we Wrocławiu zginęła jedna osoba

Wiadomości

W pożarze wrocławskiego bloku zginął mężczyzna

Czytaj więcej >
Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Wiadomości

Kaczyński do dziennikarza: "Pan zabiega o interesy agresywnych państw"

Czytaj więcej >
Ewakuacja

Wiadomości

Wrocław: Pożar wieżowca mieszkalnego. 100 osób ewakuowanych

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Prezydencka minister stanęła w obronie Agaty Dudy

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda dokonał zmian w składzie Rady Ministrów

Czytaj więcej >
Bytów: zakład pogrzebowy pomylił ciała nieboszczyków

Wiadomości

Bytów: W zakładzie pogrzebowym pomylono trumny

Czytaj więcej >