Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Mołdawia: Znaleziono fragmenty pocisku rakietowego przy granicy z Ukrainą
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 05.12.2022 18:03

Mołdawia: Znaleziono fragmenty pocisku rakietowego przy granicy z Ukrainą

318451249 512365064252807 8021317510829974889 n
Ministerul Afacerilor Interne al Republicii Moldova

Funkcjonariusze straży granicznej znaleźli w poniedziałek (5.12) fragmenty pocisku rakietowego, który spadł w północnej Mołdawii w pobliżu granicy z Ukrainą - poinformował portal informacyjny Prima Sursa. Doniesienia potwierdziły już mołdawskie władze.

Odkryto fragmenty pocisku rakietowego, który spadł na Mołdawię

Mołdawskie władze nie od razu skomentowały publicznie incydent, o którym doniesiono po przeprowadzeniu przez Rosję nowej fali ataków rakietowych na Ukrainę. Ok. 14:30 czasu polskiego na Facebooku pojawiło się oficjalne oświadczenie:

- Niedawno, niedaleko miasta Bryczany, w sadzie, odkryto rakietę. Obiekt wybuchowy został odkryty przez patrol straży granicznej. [...] W tym momencie obszar, na którym odkryto rakietę, został odizolowany przez patrol policji i straż graniczną - przekazali przedstawiciele mołdawskiego ministerstwa spraw wewnętrznych.

- Poinformowano mnie, że jakiś czas temu patrol mołdawskiej straży granicznej odkrył elementy rakiety w pobliżu miasta Bryczany. Zarówno ja, jak i moi współpracownicy dokładamy wszelkich starań, aby utrzymać sytuację pod kontrolą i nie dopuścić do zagrożenia dla naszych ludzi - przekazała premier Mołdawii Natalia Gavrilita.

Trwają ataki rakietowe Rosji

W zeszłym miesiącu siły rosyjskie przeprowadziły zakrojony na szeroką skalę atak rakietowy na Ukrainę wymierzony głównie w obiekty energetyczne. We wsi Przewodów (woj. lubelskie) w pobliżu granicy Polski z Ukrainą po ataku spadła rakieta, powodując eksplozję, w wyniku której zginęło dwóch obywateli naszego kraju.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Prima Sursa, Reuters, Ministerul Afacerilor Interne al Republicii Moldova/Facebook

Tagi: Mołdawia