Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Młody motocyklista zjechał z drogi i wbił się w betonowy przepust. Tragedia na polskiej trasie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 30.04.2024 12:36

Młody motocyklista zjechał z drogi i wbił się w betonowy przepust. Tragedia na polskiej trasie

policja, wypadek
Fot. KPP Wodzisław Śląski

Nie żyje 25-letni motocyklista. Policja z Wodzisławia Śląskiego poinformowała o tragicznym wypadku, w którym udział brał tylko jeden pojazd. Młody kierowca uderzył w betonowy przepust. Nie było szans na jego uratowanie.

Śmiertelny wypadek w Wodzisławiu Śląskim

Policja z Wodzisławia Śląskiego poinformowała o śmiertelnym wypadku, do którego doszło w poniedziałek (29.04) po godzinie 17.00. Funkcjonariusze zostali zaalarmowani o zdarzeniu z udziałem młodego motocyklisty.

Kiedy karetka pogotowia dojechała na miejsce zdarzenia, nie było już szans na pomoc 25-latkowi. Mężczyzna zmarł na miejscu w wyniku poniesionych obrażeń. Policjanci obecni na miejscu przedstawili prawdopodobny przebieg śmiertelnego wypadku.

Tragedia podczas pielgrzymki. 18 osób nie żyje, ponad 30 rannych

25-letni motocyklista zginął na miejscu

Mundurowi, wykonując na miejscu czynności pod nadzorem prokuratora, wstępnie ustalili, że 25-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego kierujący motocyklem yamaha, jadąc ulicą Czarnieckiego od strony ulicy Jastrzębskiej, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. W konsekwencji utracił panowanie nad motocyklem i zjechał na pobocze, gdzie z dużą siłą uderzył w ogrodzenie i przepusty drogowe - przekazali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim.

ZOBACZ: Karawan jechał autostradą A1 "wężykiem". Policja szybko wkroczyła do akcji

W toku działań funkcjonariusze ustalili, że 25-latek w ogóle nie powinien wsiadać na motocykl. Policjanci poinformowali bowiem, że zmarły nie posiadał uprawnień do tego, by kierować pojazdem.

Policja opublikowała specjalny apel

Policja wyjaśnia okoliczności śmiertelnego wypadku motocyklisty w Wodzisławiu Śląskim. Niemniej w związku ze śmiercią zaledwie 25-letniego kierowcy pojawił się specjalny apel. Zwrócili uwagę na to, że rozsądek oraz odpowiedzialność mogą uratować życie.

ZOBACZ: Listy z informacją o podwyżkach trafiają do wielu Polaków. Ceny w górę o średnio 50 proc.

Pamiętajmy też, że prowadzenie każdego rodzaju pojazdu wymaga doświadczenia, które nabywa się również podczas szkolenia i zdobywania odpowiednich uprawnień. Wszyscy dbajmy o bezpieczeństwo na drogach. Szczególnie teraz, kiedy trwa długi weekend majowy. Niech bezpieczne drogi będą naszym wspólnym celem - dodali policjanci z Wodzisławia Śląskiego w apelu.

wypadek-motocyklista-nie-zyje.jpg
Motocykl wbił się w betonowy przepust. Fot. KPP Wodzisław Śląski

Źródło: KPP Wodzisław Śląski