Minister zdrowia przekazał informacje Żródło: Piotr Molecki/East News

Minister zdrowia: „Średnia trafialność testowania spadła do 12,3 proc.”

3 Maj 2021 Monika MajkoMonika Majko

Minister zdrowia Adam Niedzielski nie mógł się powstrzymać i wczoraj wieczorem przekazał Polakom bardzo dobre wiadomości. Szef resortu zdrowia opublikował w sieci najnowsze dane w sprawie testowania w kierunku COVID-19 w naszym kraju.

Jak wynika z wykresu opublikowanego na Twitterze przez ministra zdrowia, w ostatnich tygodniach zauważalnie spadła średnia trafialność testowania przeciwko COVID-19. Na przełomie stycznia i lutego była ona znacznie wyższa niż obecnie.

Minister zdrowia przekazał Polakom dobre wiadomości

W majówkowy wieczór Adam Niedzielski przekazał Polakom dobre wiadomości. Szef resortu zdrowia opublikował w sieci wykres, prezentujący średnią pozytywnych testów przeciwko COVID-19 w stosunku do wszystkich wykonanych w naszym kraju w ostatnich miesiącach.

Okazuje się, że Polacy mają powody do radości, bowiem średnia trafialność testów na koronawirusa znacznie spadła. To informacje, na które czekało wiele osób, ponieważ potwierdzają one przewidywania specjalistów, że szczyt trzeciej fali pandemii koronawirusa Polska ma już za sobą.

- Średnia trafialność testowania spadła do 12,3 proc. - poniżej najniższego poziomu po II fali z przełomu stycznia i lutego - poinformował Adam Niedzielski.

Trąba powietrzna nad polską miejscowością. Straty są kolosalneTrąba powietrzna nad polską miejscowością. Straty są kolosalneCzytaj dalej

Z wykresu wynika, że jeszcze na przełomie marca i kwietnia 7-dniowa średnia ruchoma udziału procentowego wyników pozytywnych w testach na COVID-19 wynosiła w okolicy 30 proc. Najwyżej plasowała się natomiast w listopadzie 2020 roku, gdy przekroczyła ponad 44 proc.

2 maja 2021 roku Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o kolejnych 4 612 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wczorajszej doby odnotowano łącznie śmierć 144 osób z powodu infekcji COVID-19.

Choć wyraźnie można zauważyć obecnie spadek wykrywalności nowych przypadków COVID-19, specjaliści ostrzegają przed zbytnim entuzjazmem i apelują o dalsze stosowanie reżimu sanitarnego i odpowiedzialne zachowanie, szczególnie w czasie trwającego właśnie długiego weekendu majowego.

Od początku pandemii koronawirusa w Polsce z powodu COVID-19 zmarło łącznie 68 068 osób, a z infekcją zmagało się 2 803 233 mieszkańców naszego kraju, przy czym nieco ponad 2,5 miliona z nich zdołało już pokonać zakażenie.

Łączna liczba przypadków potwierdzonych zakażeń koronawirusem na świecie przekroczyła już 152 mln przypadków, a śmierć z powodu COVID-19 poniosło do tej pory 3,19 mln osób.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Twitter/Ministerstwo Zdrowia

Następny artykuł