Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Minister Hennig-Kloska na celowniku oszustów. Sprawą zajmie się ABW
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 17.06.2024 16:17

Minister Hennig-Kloska na celowniku oszustów. Sprawą zajmie się ABW

Paulina Hennig-Kloska
fot. Adam Burakowski/East News

Paulina Hennig-Kloska, minister klimatu i środowiska, ostrzega przed oszustami, którzy żerują na jej wizerunku. W sieci pojawiły się fałszywe reklamy informujące m.in. o rzekomych sposobach na obniżenie cen gazu. - Jeśli zobaczycie reklamę z moim wizerunkiem, to będzie oszustwo - pisze Hennig-Kloska.

Oszuści wykorzystują wizerunek Pauliny Hennig-Kloski

Wizerunek minister klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski został wykorzystany przez oszustów. Jak przekazała w mediach społecznościowych posłanka Polski 2050, w sieci pojawiają się fałszywe reklamy, które zawierają linki do artykułów z jej zdjęciami. Oszuści zachęcają do zakupu udziałów w BalticPipe, a także informują o rzekomych metodach na obniżenie cen gazu. Paulina Hennig-Kloska przestrzega, aby nie otwierać podejrzanych linków, ponieważ sprawcy tylko na to czekają.

Rosyjscy szpiedzy zostali wypuszczeni z aresztu i zniknęli. Wpadka służb

"Uważajcie i zgłaszajcie takie reklamy"

Paulina Hennig-Kloska zaapelowała w niedzielę w mediach społecznościowych, aby wszyscy, którzy zaobserwują reklamy z jej wizerunkiem, zgłaszali to odpowiednim organom.

ZOBACZ: Nowa metoda oszustów, oferują "pracę". Polacy muszą o tym wiedzieć

Jeśli zobaczycie reklamę z moim wizerunkiem, to będzie oszustwo. Uważajcie i zgłaszajcie takie reklamy. Oszuści czyhają na wasze dane i pieniądze - napisała szefowa resortu klimatu i środowiska.

Paulina Hennig-Kloska przestrzega przed fałszywymi reklamami

Jak przekazała Hennig-Kloska, sprawa fałszywych reklam z jej wizerunkiem została zgłoszona już ABW, a także w prokuraturze i NASK.

ZOBACZ: Pilny alert RCB do mieszkańców. “Zachowaj spokój”

To oszustwo i próba wyłudzenia. Przeciwko twórcom takich komunikatów podjęte zostały kroki prawne. Sprawę zgłosiliśmy do ABW, prokuratury i NASK - podkreśliła szefowa ministerstwa klimatu i środowiska.

Jak zaznacza resort klimatu, "klikanie w niesprawdzone linki i fałszywe informacje na temat sposobów uniknięcia drastycznych podwyżek jest jednym ze sposobów wyłudzania danych, oszustw oraz prowadzenia działań dezinformacyjnych, których celem jest wywołanie paniki".