Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Milionowe premie dla piłkarzy, a w tle wielka afera. Lewandowski pokłócił się z Michniewiczem
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 05.12.2022 17:53

Milionowe premie dla piłkarzy, a w tle wielka afera. Lewandowski pokłócił się z Michniewiczem

robert lewandowski czeslaw michniewicz
ANDREJ ISAKOVIC/AFP/East News, Xiao Yijiu/Xinhua News/East News

Media obiegła dziś informacja, jakoby premier Mateusz Morawiecki miał obiecać kadrze narodowej w piłkę nożną nagrodę w wysokości 30 mln zł za wyjście z grupy na mundialu w Katarze. Sprawa miała doprowadzić do konfliktu trenera Czesława Michniewicza z Robertem Lewandowskim.

Miliony dla piłkarzy i sztabu

Jak podała WP Sportowe Fakty, premier Mateusz Morawiecki miał przekazać piłkarzom przed wylotem do Kataru informację, iż w wypadku wyjścia z grupy na mundialu drużyna otrzyma 30 mln zł. Pieniądze miałyby zostać rozdysponowane pomiędzy piłkarzy, trenera oraz sztab szkoleniowy. Jak przekazuje Fakt, po ujawnieniu informacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów miał powstać "sztab kryzysowy", który ma opracować plan złagodzenia sytuacji.

Rzecznik rządu Piotr Müller został poproszony o komentarz na temat rzekomych premii. — Premier obiecał w rozmowie z prezesem PZPN i trenerem dodatkowe środki i to się dzieje. Liczymy na to, że polska piłka nożna będzie mogła dzięki wsparciu osiągać kolejne sukcesy — poinformował na konferencji.

Konflikt między Robertem Lewandowskim a Czesławem Michniewiczem?

Na łamach Przeglądu Sportowego Onet padło stwierdzenie, że dyskusja na temat premii przerodziła się w konflikt. Do eskalacji miało dojść podczas jednej z odpraw. Trener Czesław Michniewicz miał powiadomić piłkarzy, że "zgodnie z umową 10 mln zł z całej kwoty zostanie przeznaczone dla ludzi ze sztabu".

— Wtedy zaprotestował Lewandowski, stwierdzając, że ustalenia między nimi były inne: dla sztabu miało iść tylko 5 mln zł. Nie wiemy, w jaki sposób spór został rozstrzygnięty, ale trudno zakładać, że wpłynął korzystnie na relacje trenera z przynajmniej kilkoma liderami kadry — twierdzą reporterzy Przeglądu Sportowego Onet.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Przegląd Sportowy Onet