Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Matka podejrzana o zabicie trojga dzieci. Sąsiadka zabrała głos
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 01.10.2021 08:30

Matka podejrzana o zabicie trojga dzieci. Sąsiadka zabrała głos

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
pixabay.com/AndrzejRembowski (zdjęcie ilustracyjne)

W czwartek 30 września policja odkryła zwłoki trójki dzieci w jednym z mieszkań w centrum Lublina. Służby mundurowe wraz z prokuratorem prowadzi śledztwo i wyjaśnia okoliczności, w jakich doszło do tragedii. Z doniesień mediów wynika, że ofiary zostały zamordowane przez własną matkę. Lokalna społeczność jest wstrząśnięta tym, co się stało.

Policja otrzymała zawiadomienie o znalezieniu zwłok w czwartek rano. Ciała trójki dzieci, które według nieoficjalnych informacji odkryła babcia, znajdowały się w jednym z domów przy ulicy Nadbystrzyckiej w samym centrum Lublina. Informacje potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

– Nie żyje trójka dzieci w wieku czterech, dwóch lat i jedno około ośmiomiesięczne. Trwają czynności z udziałem prokuratora, policjantów i lekarzy – powiedziała prok. Agnieszka Kępka.

Z doniesień RMF24 wynika, że policja wcześniej interweniowała we wskazanym mieszkaniu. Polska Agencja Prasowa nieoficjalnie przekazała, że to matka miała udusić trójkę swoich dzieci. Kobieta ma też zmagać się z uzależnieniem od narkotyków, natomiast jej parter podobno przebywa w więzieniu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Trwa śledztwo policji ws. śmierci trójki dzieci

Na miejscu pojawiła się policja oraz prokurator. Czynności służb trwały przez kilka godzin. Ciała dzieci zostały przetransportowane do kostnicy około godziny 19:00. By uzyskać więcej informacji, zaplanowano już sekcję zwłok. Polska Agencja Prasowa dotarła do sąsiadów rodziny, w której doszło do tragedii.

Z relacji osób żyjących w pobliżu wynika, że matka wraz z dziećmi wynajmowała jednopokojowy dom z łazienką od kilku miesięcy. Posesja jest szczelnie odgrodzona płotem od uliczki. Sąsiedzi nie ukrywali, że przeżyli ogromny szok związany z tym, co stało się w czwartek.

Sąsiedzi potwierdzają interwencje policji

W rozmowie z dziennikarzami zaniepokojeni sąsiedzi potwierdzili, że rozmawiali już z policjantami. Niektórzy przyznali, że już wcześniej widywali w okolicy patrole służb mundurowych. Odkrycie ciał trójki dzieci to jednak dla nich wielki szok. 

– Pierwszy raz słyszę o takiej sytuacji w okolicy. Była dziś u mnie policja. Jestem przerażona – przekazała Katarzyna, która mieszka w pobliżu.

– To straszna tragedia. Ja też mam trójkę dzieci. Nie wyobrażam sobie, jak można zrobić coś takiego – poinformował Tomasz, kolejny sąsiad.

– Policja tutaj bywała, ale nie wiem, czy u nich, czy w sąsiedztwie – dodał.

– Czasami, jak szłam z dziećmi do sklepu, to coś się słyszało. Pies ujadał non stop, słychać było kłótnie i odgłosy dziecka w tle. Policja przyjeżdżała. Różne rzeczy się działy – powiedziała sąsiadka Ewelina.

Do doniesień mówiących o tym, że to matka miała udusić własne dzieci, odniosła się rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Agnieszka Kępka przekazała jedynie: „Na ten moment nie mogę tego potwierdzić”.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express