Masz stary dowód osobisty? Możesz dostać większą emeryturę
Wystarczy spełnić ten jeden warunek, aby co miesiąc otrzymywać większą emeryturę. Niewiele osób wie, że ZUS wypłaca więcej pieniędzy w ramach świadczenia, jeśli udowodni się, że nie wszystkie lat pracy zostały uwzględnione w momencie wyliczenia kapitału początkowego. O tym może poświadczyć jeden konkretny zapis w starym dowodzie osobistym.
ZUS wypłaca większe emerytury. Wystarczy stary dokument
Zakład Ubezpieczeń Społecznych może wypłacić większą emeryturę. Wszystko przez stary dowód osobisty z PRL, z którym seniorzy mogą zgłosić się do urzędników, jeśli zauważyli nieprawidłowości w czasie określania kapitału początkowego ich świadczenia emerytalnego. To właśnie on posiada niezbędne informacje na temat zatrudnienia z tego okresu.
ZOBACZ: Dodatkowe 500+. Pieniądze dostanie tylko 2 tysiące osób. “Nie wszyscy składają wnioski”
18-letnia Daria poszła pobiegać, nie żyje. Ojciec po latach ujawnił porażające szczegółyZUS podniesie emeryturę, jeśli pokażesz stary dowód z PRL
ZUS wypłaci więcej pieniędzy z emerytury tym osobom, u których stwierdzi się odbycie dłuższego stażu pracy. Jak to działa? Osoby zatrudnione w czasach PRL w 1999 r. otrzymały kapitał początkowy, jednak niektórzy zwracali uwagę na to, że wyliczona liczba lat była niższa, niż rzeczywista – wszystko za sprawą brakujących dokumentów. Tymczasem wystarczy stary dowód osobisty z PRL, aby potwierdzić niezbędne informacje.
ZOBACZ: Wstrząsające nagranie z polskiej drogi. Każdy kierowca powinien je zobaczyć
ZUS przeliczy ponownie emerytury. Wystarczy pokazać stary dowód z PRL
ZUS przychyli się do prośby ponownego przeliczenia kapitału początkowego, jeśli pokażemy tę rubrykę w starym dowodzie z PRL. Często znajduje się w niej informacja o miejscu zatrudnienia osoby korzystającej z dokumentu, która może zaważyć o przyznaniu dodatkowych, wcześniej nieuznawanych lat pracy.
Warto pamiętać, że każdy stary dokument, który poświadcza o odbyciu pewnego stażu pracy, może posłużyć za dowód podczas rozmowy z urzędnikiem o ponownym przeliczeniu kapitału początkowego. Pomocna może okazać się stara książeczka zdrowia bądź dokumenty wydawane przez zakłady pracy.